Peru a Bolívia | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Peru a Bolívia  

Dní

17

Cena na osobu od

2550 €

Dobrodružnú cestu do Peru a Bolívie. Na začiatku budeme cestovať najmä vlastným mikrobusom (len pre našu skupinu), ale využijeme tiež vlak (do Machu Picchu), lietadlo (z Cusca do Limy) a loďami (za tučniakmi a uškatcami v Paracas a po ostrovoch v Pune).

Prečo cestovať s nami? Cestu organizujeme už 10. rok. Sprievodca je Carlos Sotelo, Peruánec, ktorý veľmi dobre pozná kultúru a históriu predinkských kultúr a Inkov. Cesta je tiež blízkym zoznámením sa s peruánskou náturou, lebo Carlosova rodina sa často zúčastňuje výletov, alebo aj časti cesty. Tak isto sa po ceste stretávame s ľuďmi, čo študovali na Slovensku a majú vrúcny vzťah ku Slovensku. Takýto druh cesty nemáte možnosť zažiť inde. V cene cesty máme zahrnutých za viac ako 200 eur/osoba vstupov do rôznych pamiatok a národných parkov. Tieto vstupy väčšina CK nezahŕňa do ceny zájazdu.

Prales: Pre väčších dobrodruhov je možnosť si predlžiť výlet o cestu z Cuzca do pralesa. Tri noci v pralesných bungalovoch a program na každý deň za 300 eur/osoba.

Termín Cena
15. 04. - 01. 05. 2020 2550 € Rezervovať
15. 09. - 01. 10. 2020 2550 € Rezervovať


1. a 2. deň - Odlet z Viedne/Prahy alebo Budapešti - prílet do Limy, hlavného mesta Peru. Transfer do hotela. Nocľah v meste Lima. Prehliadka mesta, Stará Lima (UNESCO). Návšteva kostola San Francisco (UNESCO). Obed v centre Limy.

Odjazd mikrobusom z Limy smerom na Juh. Pachacamac – Archeologické nálezisko, pútnické miesto predinkských a inkských kultúr, peruánske pyramídy. Nocľah v Paracas – dedine na pobreží.

3. deň - Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy (tulene, uškatce). Poobede návšteva Oázy „Huacachina“ pri meste Ica (možnosť sandboardovania, alebo jazdy po piesku v špeciálnych autách). Večer príchod do mesta Nazca. Predtým zastávka na vyhliadku (Mirador), kde je možnosť prvý krát pozorovať záhadné línie a obrazce Nazca. Nocľah v meste Nazca.

4. deňNAZCA (UNESCO), jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky - záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Návšteva predinkského pohrebiska Chauchillas kde uvidíme múmie priamo na mieste, ich náleziska. Neskoro večer príchod do mesta Arequipa (UNESCO). Nocľah v meste Arequipa (2400 m nad morom.)

5. a 6. deň – Arequipa a výlet do Caňon del Colca. Najväčší kaňon na svete, väčší ako Gran Canyon, cestou pozorovanie stád divých lám. Nocľah v dedine Chivay, Skoro ráno pozorovanie kondorov. Cesta do mesta Puno. Večer prehliadka mesta. Nocľah v meste Puno.

7. deň – Jazero TITICACA. Celodenný Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros a na ostrov Taquile, na ktorých prežívajú úbytky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Nocľah v Pune.

8. deň - Pozdĺž jazera Titikaka k ruinám Tiahuanacu (UNESCO), už v Bolívii do mesta La Paz. Nocľah v La Paz.

9. deň - voľný deň, kedy je možnosť využiť ponuku fakultatívnych výletov – „Cesta smrti“ – na bicykli, alebo výstup 300 m na horu Chalcantaya vysokú 5421 mnm, Nocľah v La Paz.

10. deň - Prehliadka mesta La Paz, Valle de la Luna (mesačná krajina), nocľah v Pune.

11. deň - Celodenný autobusový presun cez pohorie Ánd do mesta Cusco (UNESCO), cestou návšteva chrámu boha Wirakocha v Raqchi – Večer prehliadka mesta Cusco, nocľah v meste Cusco.

12. deň - Voľno v Cuscu. Budete mať turistický lístok, ktorý zahŕňa vstup do rôznych múzeí. Fakultatívny 14-hodinový výlet na horu Vinicunku (dúhová hora)

13. deň - Posvätné údolie Inkov. Návšteva pôvodnej inkskej dediny Chinchero. Návšteva Moray (Inkská univerzita), návšteva inkských soľných baní. Večer cesta vlakom a nocľah v Aguas calientes pod Machu Picchu.

14. deň - MACHU PICCHU (UNESCO), zabudnuté mesto Inkov. Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. (fakultatívny výlet na horu Huayna Picchu). Vstávame skoro ráno aby sme boli medzi prvými. Poobede vlak do Ollantaytambo a autobus do Cusca. Nocľah v Cuscu.

15. deňCUSCO – 4 pamiatky - bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Pevnosť Pucapucara. Popoludní let do Limy. Večer návšteva Parku fontán (zapísaného do Guinessovej knihy rekordov). Nocľah v Lime.

16. deň - Moderná Lima, nákup suvenírov a cesta do Európy.

17. deň - Príchod do Európy, plní zážitkov.

Itinerár

V cene je zahrnuté


 • letenka do Limy a späť
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • doprava po Peru (vlastným mikrobusom + jeden dlhý presun diaľkovým autobusom + vlak do Machu Picchu a miestny let Cusco – Lima)
 • služby sprievodcu a miestnych prievodcov
 • miestni sprievodcovia
 • všetky vstupy.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 200 eur.

Cena nezahŕňa


 • fakultatívny let nad obrazmi Nasca (100 USD)
 • 3 hodinový výstup na horu Wayna Picchu (20 Eur)
 • fakultatívny výlet na dúhovú horu 10 hod. (50 USD)
 • Cesta smrti na Bicykli Yungas 10h (80 USD)
 • výstup na horu Chalcantaya 4 h pri La Paz (30 USD)
 • jedlo okrem raňajok
 • cestovné poistenie

Nástupné miesta: letisko (bližšie informácie o konkrétnom letisku zašleme v dostatočnom predstihu)

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016