Patagónia a Veľkonočný ostrov | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Patagónia a Veľkonočný ostrov  

Dní

18

Cena na osobu od

3490 €

Na tejto ceste sa vydáme smerom k južnému pólu až k mestu Ushuaia, ktorému sa hovorí „Koniec sveta“. Z tohto bodu sa ľudia naloďujú na cestu do Antarktídy. Neskôr navštívime Patagóniu a Ohňovú zem v Argentíne a v Čile. Aby táto cesta bola jedna z najzaujímavejších destinácií sveta, spojili sme ju s cestou na Veľkonočný ostrov. Ako veľké plus môžete počítať s Argentínskym steakhousom. Argentínčania si myslia, že normálna porcia mäsa na večeru je pol kila a to sme ešte nerozprávali o čilských a argentínskych vínach. Počas cesty uvidíme tri pamiatky UNESCO v dvoch krajinách. Budeme lietať medzi juhoamerickými mestami, aj sa plaviť. Bude nám zima a prefúkne nás silný vietor, ale tiež sa okúpeme na ikonickej pláži. To bude nezabudnuteľné.

Termín Cena
05. 02. - 22. 02. 2020 3490 € Rezervovať
24. 02. - 12. 03. 2020 3490 € Rezervovať


PROGRAM ZÁJAZDU:

1. a 2. deň

Cesta Viedeň/Praha - Buenos Aires. Prídeme na druhý deň ráno. Návšteva Buenos Aires a jeho najznámejších miest ako prezidentský palác, katedrála, v ktorej kázal pápež František, cintorín, na ktorom je pochovaná Evita Perón, alebo mestská časť La Boca so štadiónom Boca Junior a k tomu prvé argentínske asado (grilovačka). Jedna noc vo Buenos Aires.

3. a 4. deň

Let do Ushuaia. Mesto leží len 1000 km od Antarktídy ale 3000 km od Buenos Aires. Obed a prehliadka mesta. Druhý deň doobeda navštívime najjužnejší národný park Argentíny a poobede sa nalodíme, aby sme sa plavili po kanáli Beagle medzi Argentínou a Čile. Uvidíme kolónie tučniakov a možno aj veľryby a malé patagonské delfíny „Tonina“. Dve noci v Ushuaia.

5. a 6. deň

Ráno ešte pozrieme Ushuaia a potom letíme do El Calafate. Večer vyskúšame špecialitu Patagónie: niekoľko hodín pečené jahňa alebo „all you can eat steaky“ v reštaurácii pre domácich. Na druhý deň uvidíme svetoznámy ľadovec Perito Moreno (UNESCO), ktorý sa každý deň posúva o 2 metre a aby ste naň mali najlepší vyhlaď, budeme sa plaviť v jeho blízkosti. Pripravte sa na rachot pri padaní obrovských kusov ľadu.

7. , 8. a 9. deň

Rozlúčime sa s Argentínou ale nie s Patagóniu. Presunieme sa cez Andy na zapadnú stranu. Prídeme do mestečka Puerto Natales kde začíname spoznávať Čile. Večer si sadneme do reštaurácie a dáme svoj prvý Carmenere (pôvodné Francúzke červené víno znovu objavené v Čile). Druhý deň sa pôjdeme pozrieť do najznámejšieho národného parku Čile: Torres del Paine. Budeme robiť nenáročné prechádzky po parku na vyhliadky a ku vodopádom. Park je známy tým, že počas jedného dňa tu dokážete zažiť všetky ročné obdobia a môžete pocítiť vietor so silou 120 km/h. Posledný deň máte voľno, ale možnosť ísť na jeden z dvoch fakultatívnych výletov:

  1. Celodenná plavba na člne k ľadovcom Balmaceda y Serrano od Puerto Natales (180 eur).
  2. Najkrajšia túra Latinskej Ameriky. Celodenný trek ku masívu veží Torres del Paine. Osemhodinový trek k trom žulovým vežiam, ktoré sú vysoké dva kilometre. (50 eur).

Tri noci v Puerto Natales.

10. a 11. deň.

Presunieme sa do Punta Arenas hlavného mesta čilskej Patagónie. Návšteva mesta, v ktorom bola početná chorvátska komunita a kde žil slovenský spisovateľ Martin Kukučín. Druhý deň máme celodenný výlet po čilskej Ohňovej zemi. Dvakrát budeme prechádzať trajektom po magallianskom prieplave. Zastavíme pri starých stavbách a budeme sa kochať touto nehostinnou prírodou. Uvidíme pštrosy ňandu a lamy Guanako. Navštívime vzácnu kolóniu kráľovských tučniakov, ktorí sa usadili v Ohňovej zemi. Dve noci v Punta Arenas.

11. a 12. deň.

Letíme do Santiago, hlavného mesta Čile. Návšteva mesta. Uvidíme známy palác „La moneda“, ktorý dal bombardovať Pinochet. Na druhý deň máme celodenný výlet do Valapariaso (UNESCO), najväčšieho prístavu v Čile, neskôr navštívime Viňa del Mar, najkrajšie letovisko v Čile a v latinskej Amerike známe tým, že sa tu koná najväčší hudobný festival latinskej Ameriky. Dve noci v Santiago de Čile.

13. až 17. deň – Rapa Nui (UNESCO) – Veľkonočný ostrov

Veľkonočný ostrov je jedným z najzaujímavejších miest sveta. Je tu cítiť obrovskú energiu takmer zmiznutej kultúry. Menej ako 5000 Rapa Nui - obyvateľov Veľkonočného ostrova bojuje aby nezanikli oni sami, ani ich kultúra a chránili odkaz svojich predkov. Rapa Nui veria, že v obrovských sochách Mohai sa uchovajú duše ich predkov.

  1. Ráno letíme viac ako päť hodín zo Santiago de Čile. Ubytujeme sa, pôjdeme na obed a ideme oddychovať na jednu z najznámejších pláží sveta: Anakena. Jediná pláž, kde Vás pri kúpaní strážia Mohai.

2. Celodenný výlet po ostrove na najdôležitejšie pamiatky Rapa Nui.

3. Rapa Nui treba spoznať aj individuálne, každý si vyberie niečo iné. Niekto bude chcieť meditovať, niekto si vyberie bicykel, niekto sa taxíkom presunie na pláž alebo môžete ísť na celodenné túry po ostrove. Celý deň je Váš. Môžete si prenajať auto, bicykel, trojkolku, motorku, atď. Ostrov je maličký, meria len 25 km v najdlhšej časti a jazdí sa tu veľmi pomaly, aby ste nezranili prechádzajúce sa kone alebo kravy (nehovorím o neudržiavaných cestách). Budete mať vstupenku, ktorá platí do všetkých pamiatok (na dve najdôležitejšie sa nemôžete vrátiť).

4. Štvrtý deň sa vrátime do Santiaga a večer letíme naspať do Európy.

18. deň. Prílet do Európy plní zážitkov.

Itinerár

V cene je zahrnuté


  • letenku do Buenos Aires a naspäť zo Santiago de Čile, dvakrát vnútroštátny let v Argentíne a jeden vnútroštátny let v Čile. let na veľkonočný ostrov a naspať do Santiaga. presuny na letiská a z letísk v každom meste Južnej Ameriky. všetky výlety (okrem fakultatívnych) plavba v Ushuaia a v Perito Moreno vstupy do všetkých národných parkov vstup do Rapa Nui raňajky. služby sprievodcu a miestnych sprievodcov počas celej cesty.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 350 eur.

Cena nezahŕňa


  • stravovanie počas pobytu okrem raňajok
  • poistenie liečebných nákladov.

Nástupné miesta: letisko Viedeň/Praha

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016