Mexiko | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Mexiko  

Dní

17

Cena na osobu od

2390 €

Mexiko je snom každého cestovateľa. Staré koloniálne mestá, krásne pláže, najstaršie civilizácie Ameriky: Olmekovia, Toltekovia, Teotiwanakovia, Zapotekovia, Mexikovia, Aztekovia, Mayovia, atď. Po tejto ceste bude mať každé jedno z týchto slov konkrétny význam. Mexiko je štvrtou krajinou na svete, kde sa nachádza najviac pamiatok UNESCO.

Pozývame Vás na fantastickú poznávaciu cestu po Mexiku. Cestou Vás bude sprevádzať Carlos Sotelo, Peruánec, ktorý miluje Mexiko a ktorý tam býval viac ako 3 roky, veď sa mu tam aj dcéra narodila. Carlos 8 rokov sprevádza aj Peru.

Termín Cena
05. 11. - 20. 11. 2019 2390 € Rezervovať
03. 11. - 19. 11. 2020 2390 € Rezervovať


1. deň - Cesta Viedeň/Praha - Mexiko City. Spať budeme v jednom z najväčších miest na svete, v D.F . Mexiko v nadmorskej výške 2200 m. n. m. (D.F. = Distrito federal). Noc v Mexiko City.

2. deň - Budeme spoznávať Mexiko City (UNESCO). Univerzita UNAM (UNESCO), plavba v Xochimilko (UNESCO), kde uvidíme ako vyzeralo aztécke hlavné mesto predtým, ako ho dobyli Španieli. Centrum mesta (el Zocalo). Pyramídy Tenochtitlan (hlavné mesto Aztékov). Noc v Mexiko City.

3. deň - Teotihuacan (UNESCO). Pyramídy Slnka a Mesiaca, Cesta mŕtvych. 2000 rokov staré pyramídy. Poobede pamiatky Tula a obrovské Atlanty. Noc v Mexiko City.

4. deň - Ráno návšteva Baziliky de Guadalupe, najväčšieho pútnického miesta Ameriky. Z Mexiko DF sa vyberieme pozrieť činnú sopku Popocatepetl do Paso de Cortez a neskôr najväčšiu pyramídu sveta (čo do objemu) v meste Cholula a na chodbách v jej vnútri objavíme rôzne obdobia jej vývoja. Neskôr jedno z najkrajších miest Mexika Puebla (UNESCO), známe aj vďaka gastronómii. Noc v meste Puebla.

5. deň a 6. deň - Ráno mesto Puebla, potom presun do mesta Oaxaca. Oaxaca je tretím mestom zapísaným v UNESCO, ktoré uvidíme. Prehliadka mesta. Na druhý deň navštívme archeologické centrá Zapotekov. Monte Alban (UNESCO) a jeden z najstarších žijúcich organizmov na svete - 2000 ročný strom. 2 noci v meste Oaxaca

7. deň a 8 deň - Presun z Oaxaca do Chiapas. Zastavíme sa na pláži v Tichom oceáne a spíme v mestečku Salina Cruz. Plavba loďou cez Caňon del Sumidero, v jednom bode budeme pri stene vysokej 1000 m. Navštívime krásne mestečko Chiapas del Corzo a prespíme v hlavnom meste štátu Chiapas v Tuxtla Gutierrez, v srdci mayskej oblasti.

9. deň - Z Tuxtla Gutierrez sa vyberieme na vodopády Agua Azul. Najkrajšie vodopády Mexika. Turistika. Noc v Palenque

10. deň - V srdci mayskej oblasti. Návšteva Palenque (UNESCO), jednej z najkrajších mayských pamiatok Mexika. Presun do Campeche hotel.

11. deň - Campeche (UNESCO) jedno z mála opevnených miest v Amerike. Mesto, ktoré muselo neustále bojovať s nájazdmi pirátov. Návšteva mesta a opevnenia. Neskôr návšteva Uxmal (UNESCO), mayského mesta umenia.

12. deň - Jeden z novodobých divov sveta Chichen Itza (UNESCO). Presun do Hotela Playa del Carmen.

13. deň - Návšteva biosférickej rezervácie Sian Káan (UNESCO). Plavba loďou cez jazerá, mayské kanály, popod mangovníky, až k moru s panenskými plážami. Budeme sa plaviť po mayských kanáloch. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj lamantíny v prírode. Hotel v Playa del Carmen.

14. deň a 15. deň - Návšteva Tulúm – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav a je postavený tak, aby lode našli prechod cez koralový útes. Neskôr kúpanie sa na pláži Akumal, s plávajúcimi korytnačkami.

Voľný deň, odporúčame návštevu zábavného parku Xcaret s podzemnou riekou, jaskyňou a nočným 90 minútovým program tancov a histórie Mexika, alebo deň na pláži. 2x Hotel Playa del Carmen

16. deň a 17.deň - Cesta z Cancunu a príchod do Európy na druhý deň.

(Program môže byť modifikovaný v závislosti od momentálnej situácie v Mexiku a požiadaviek klientov)

Itinerár

V cene je zahrnuté


  • letenka Viedeň/Praha – Mexiko City a späť
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
  • doprava po Mexiku vlastným mikrobusom
  • služby sprievodcu a miestnych sprievodcov
  • miestni sprievodcovia
  • všetky vstupy na pamiatky.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.

Fakultatívne výlety a služby


  • návšteva zábavneho parku Xcaret počas voľného dňa (približne 90 dolárov)

Cena nezahŕňa


  • stravovanie počas pobytu okrem raňajok
  • poistenie liečebných nákladov.

Nástupné miesta: letisko Viedeň/Praha

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016