Korzika | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Korzika  

Dní

10

Cena na osobu od

790 €

Krása Korziky, štvrtého najväčšieho ostrova Stredozemného mora, zeleného kusa krajiny porasteného bukmi, borovicami, gaštanmi a olivami, je dych berúcim miestom pre nadšencov horskej turistiky, kultúry a histórie i prímorských aktivít. S rozlohou 8 680 km² predstavuje akýsi miniatúrny svetadiel. Korzika je ostrovom neopakovateľných kontrastov a svojou krásou patrí medzi turistickú klasiku.

Prečo Korzika s CK KOGE

POZOR! Akciové ceny platia len pri rezervácii do 30.04. AJ NA SPLÁTKY!
Termín Cena
26. 06. - 05. 07. 2021 FM 790 €
879 €
Rezervovať
03. 07. - 12. 07. 2021 FM 790 €
879 €
Rezervovať
14. 08. - 23. 08. 2021 FM 790 €
879 €
Rezervovať
Vysvetlivky: FM - First Minute

1.deň:
Napoludnie odchod z Ružomberka, zastávkyna nástupných miestach Slovenska, prechod cez Ra-kúsko a nočný prejazd do Talianska.

2.deň:
Ranný trajekt z talianskeho Livorna do Bastie, 4-hodinová plavba s výhľadmi na Toskánske ostrovy Capraia a Elba. Popoludňajšia prehliadka Bastie a jej starého prístavu „Le Vieux-Port“, kostola Sv. Jána Krstiteľa „Eglise St Jean Baptiste“ a rozchod v janovskej citadele. Prechod do kempu Marina di Pinarello pri Porto Vecchiu.

3.deň:
Výlet do mesta Porto Vecchio, korzického „Saint Tropez“, najrozľahlejšieho mesta ostrova. Mesto v nádhernej zátoke, kde sa v sezóne neustále zabáva. Mimo sezóny je to pokojné pobrežné mestečko. Pitoreskné Haute Ville (horné mesto) so svojimi vedľajšími uličkami a obchodíkmi s tera-sami má kúziel na rozdávanie. Bastion de France (Francúzska bašta), ktorá je súčasťou mestských hradieb celosezónne hostí výstavy s voľným vstupom. Pokocháme sa pohľadom na soľné jazerá a mestský prístav z Janovskej brány (Porte Génoise). Popoludní náš čakajú krásy pláže v Palombagii, v rebríčkoch hodnotenej ako jedna z najkrajších pláží Európy. Biely piesok, borovice a palmy, voňavý eukalyptus, levanduľa, zemolez...

4.deň:
Výjazd okolo priehrady L´Ospédale, prechádzkak 60-metrovému Borovicovému vodopádu (Piscia di Gallo).

5.deň:
Prehliadka starého Sartène, najkorzickejšieho“ mesta a vraj povestného sídla miestnej mafie, cestou vyhliadka na skalu v podobe „Leva z Roccapiny“ Lion de Roccapina. Návšteva rovnomennej juhozápadnej zátoky, kúpanie alebo prechádzka k nezvyčajnému skalnatému útvaru s nádherným výhľadom na zátoku (podľa počasia).

6.deň:
Výjazd do vnútrozemia cez Bavelský priesmyk Col de Bavella (1318 m n. m.) do horského masívu Bavella. Celodenná turistika s nádhernými výhľadmi a iný-mi zaujímavosťami.

7.deň:
Oddychový deň na nádhernej pláži Sainta Giulia lemovanej voňavými borovicami s možnosťou prímorského športového vyžitia: šnorchlovanie, plavba kajakom, jazda na vodnom skútri aj potápanie. Nasávanie stredomorskej atmosféry, relaxovanie, zbieranie mušlí či obed v „paillote“ – malebnej drevenej reštaurácií? Každému podľa chuti a vlastného výberu.

8.deň:
Zájazd do Bonifacia, najjužnejšieho mestečka Korziky postavenom na vysokých vápencových útesoch. Doobedňajší výlet loďou umožní vidieť prekrásne 80 metrov vysoké útesy z úplne inej perspektívy, ďalej maják Madonetta - ochranca námorníkov, schodisko kráľa Aragona i tajuplnú Dračiu jaskyňu s mnohofarebným morským dnom a hrou slnečných lúčov. Čaká nás prehliadka starého mesta - Janovskej citadely s malebnými uzučkými uličkami, románskym kostolom sv. Márie a gotickým kostolom sv. Dominika, obchodíkov s tradičnými korzickými výrobkami, vojenskej pevnosti s nádhernými výhľadmi a netradičného cintorínu. V prístave netreba zabudnúť ochutnať vraj najlepšiu zmrzlinu v Európe! Nasledovať bude putovanie pobrežnou cestičkou cez macchiu [mačiu] na najjužnejší bod Korziky mys Capo Pertusato s výhľadom na 7 km vzdialenú taliansku Sardíniu.

9. a 10.deň:
Ranný prejazd do Bastie, trajekt do Livorna. V neďalekej Pise prechádzka na Dómske námestie k šikmej veži, prehliadka okolitých monumentov – katedrály, krstiteľnice, cintorína Composante Monumentalo, prejazd na Slovensko, príchod v popoludňajších hodinách.

Itinerár

V cene je zahrnuté


 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom počas celej trasy oznávacieho zájazdu
 • poplatky trajektovú prepravu z Livorna do Bastie a späť
 • doprava na všetky fakultatívne výlety počas pobytu na Korzike
 • 7 x ubytovanie v dvojposteľových izbách s príslušenstvom (sprcha; umývadlo; WC) v zariadení hotelového typu v mestečku Favone na východnom pobreží ostrova
 • 7 x expedičná polpenzia (raňajky formou teplého i studeného bufetu a večera pozostávajúca z polievky a hlavného jedla) pripravovaná v našej expedičnej kuchyni s využitím miestnych surovín a produktov zameraná na stredomorskú kuchyňu
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie počas celej trasy poznávacieho zájazdu
 • tradičný bedeker CK KOGE o Korzike s podrobnými informáciami o reáliách ostrova a navštívených destináciách
 • tradičné vkusné pamätné tričko CK KOGE
 • DPH (CK KOGE je platcom DPH).

Ubytovanie a strava


Ubytovanie je zabezpečené v jednom kempe počas celého zájazdu.

Ubytovacie zariadenie Residence de Tourisme Marina Corsa sa nachádza 5 km od mesta Ghisonaccia na pobreží Costa Serena. Sú tu apartmány s vlastným stravovaním, záhradou s výhľadom na more. Všetky apartmány v tejto rezidencii majú balkón alebo zariadenú terasu. Každý apartmán má samostatný vchod. Vo vnútri každého apartmánu je obývacia izba s posedením, vlastná kúpeľňa a kuchynka so sporákom, chladničkou a kávovarom. Obchody a reštaurácie sú v okruhu 500 metrov od ubytovania.

Ubytovanie je nasledovné:


Apartmán pre 2 osoby - samostatná izba (1 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa


Apartmán pre 4 osoby - 2 samostatné izby (2 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa


Apartmán pre 6 osôb - 3 samostatné izby (3 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa

Cena nezahŕňa


 • vstupy do navštívených atraktivít počas fakultatívnych výletov podľa osobnostných preferencií a záujmu účastníkov
 • atraktívna vyhliadková plavba v príbrežných vodách najjužnejšieho a najnavštevovanejšieho mestečka Korziky – Bonifácia; postavenom na strmých vápencových útesoch
 • cestovné pripoistenie liečebných nákladov; úrazové poistenie a poistenie straty alebo krádeže batožiny
 • poistenie storna účasti na poznávacom zájazde v prípade nepredvídaných okolností tesne pred realizáciou zájazdu
 • miestenka na konkrétne miesto v autobuse na celý čas trvania poznávacieho zájazdu

Nástupné miesta: Ružomberok - Banská Bystrica - Zvolen - Žarnovica - Zlaté Moravce - Nitra - Zeleneč - Bratislava

Recenzie

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

V. M., Korzika

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

J. M., Korzika

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

M. B., Korzika

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

E. M., Korzika

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

J. Š., Korzika

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

P. J., Korzika

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

M. H., Korzika

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

I. T., Korzika

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

J. H., Korzika

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

M. M., Korzika

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

J. J., Korzika

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

V. U., Korzika

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

T. K., Korzika

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

P. M., Korzika

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Miroslava Majchútová


O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016