Island | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Island  

Dní

10

Cena na osobu od

1967 €

Dôstojná krása islandskej prírody premieňa všednosť na výnimočnosť. Upokojujúce máčanie sa v termálnej vode lagúny ulahodí telu i duši. V noci pod otvorenou oblohou máte na Islande rezervované miesta v prvom rade na úchvatné predstavenie polárnej žiary alebo jemne naružovelého odtieňa polnočného slnka.

Prečo Island s CK KOGE

POZOR! Akciové ceny platia len pri rezervácii do 30.04. AJ NA SPLÁTKY!
Termín Cena
04. 08 - 15. 08. 2021 FM 1967 €
2185 €
Rezervovať
14. 08 - 24. 08. 2021 FM 1967 €
2185 €
Rezervovať
Vysvetlivky: FM - First Minute


Prvý turnus 2020


Let s Austrian airlines :
Odlet z Viedne v utorok 4.8.2020 o 11:25 - prílet do Keflavíku o 13:45 hod.
Odlet z Keflavíku v sobotu 15.8.2020 o 00:25 - prílet do Viedni o 06:35 hod.
Pobyt a ubytovanie: 10,5 dňa / 10 nocí1. deň (4.8.2020 ): Pred obedom odlet na Island priamym letomz Viedne. Po prílete navštívime hlavné mesto Reykjavík (pozrieme si vilu Hofdi, Hallgrímskirkja (Hallgímov kostol), Althing (Islandský parlament), budovu koncertnej sály Harpa, prístav…).2. deň (5.8.2020) : Na začiatku okruhu okolo ostrova na nás čaká menšia túra očarujúcou divokou prírodou, ktorej cieľom bude najvyšší vodopád Islandu Glymur. Pokračovať v ceste budeme vo vnútrozemí, kde si pozrieme najvýdatnejší horúci prameň Deildartunguhver, mestečko Reykholt – pôsobisko spisovateľa Snorriho Sturlussona a vodopády v láve Barnafoss a Hraunfossar.


3. deň (6.8.2020) : Vyrazíme spoznávať poloostrov Snaefelsness na ktorom sa nachádza aj sopka Snæfellsjökull. Do jej krátera Jules Verne umiestnil vo svojom románe vstup Cesty do stredu Zeme. Návštívime Ytri Tunga pláž, na ktorej radi oddychujú tulene aj krásny kostolík pri Buðir. Absolvujeme prechádzku popri útesoch z Arnarstapi do Hellnar s atrakciami Bárðar saga Snæfellsáss a Gatklettur. Pozrieme si útes Lóndrangar. Zastavíme sa aj pri najfotografovanejšom mieste Islandu 463 metrov vysokej hore Kirkjufell. Presun na sever.4. deň (7.8.2020) : Zavítame na poloostrov Vatnsnes, kde sa nám pri farme Ósar otvorí krásny výhľad na útes Hvítserkur, v ktorého okolí možno zazrieme i tulene. Prejdeme mestečkom Blönduós a zastavíme sa v skanzene Glaumbær. Po prehliadke ľudovej architektúry sa presunieme do mestečka Hofsós, v ktorom sa budeme maťmožnosť vykúpať v modernom geotermálnom bazéne s nádherným výhľadom na oceán. Na záver dňa ešte zavítame do malebného rybárskeho mestečka Siglufjörðúr, ktoré je známe aj ako mesto sleďov a od roku 2018 tiež ako miesto, kde sa odohráva väčšia časť deja druhej série seriálu “V pasci” (Trapped), ktorú režíroval v súčasnosti najznámejší Islandský režisér Baltasar Kormákur.5. deň (8.8.2020) : Ráno sa vydáme na pozorovanie veľrýb do Hauganes. Následne prejdeme cez mesto Akureyri k jednému z najznámejších vodopádov Islandu Goðafoss („božský vodopád“). Potom už zvyšok dňa strávime pri unikátnom jazere Mývatn. Navštívime miesta driemajúcich (Krafla) i dávno vyhasnutých sopiek, vystúpime na kráter Víti, prejdeme okolo krátera Hverfjall, prezrieme si lávové mesto Dimmuborgir a zastavíme sa aj pri jaskyni Grjótagjá preslávenej seriálom Hry o Tróny. Uvidíme tiež unikátne lávové pole, pseudokrátery, solfatary a bahenné sopky v geotermálnej oblasti Námafjall.6. deň (9.8.2020) : Tento deň nás čakánajmohutnejší vodopád Islandu Dettifoss v národnom parku Jökulsárgljúfur, ktorého prívaly vôd padajú s hukotom do ohromujúceho kaňonu na rieke Jökulsá á fjöllum. Nevynecháme ani v jeho blízkosti nachádzajúci sa vodopád Selfoss. Trasa našej cesty bude ďalej pokračovať ľudoprázdnou krajinouvysočiny Möðrudalsöræfi s výhľadom na kráľovnu islandskýchhôr Herðubreið, do mestečka Egilsstaðir. Možnosť večerného kúpania sa v Baðstaðurinn Vök Baths.


7. deň (10.8.2020) : Dopoludnia podnikneme menšiu túru ktretiemu najvyššiemu vodopádu IslanduHengifoss nad jazerom Lögurinn. Okolo poludnia potom dosiahneme pobrežie Atlantického oceánu s fascinujúcimi fjordmi, vrátane najväčšieho Berufjörðu, kde sa zastavíme v rybárskej osade Djúpivogur. Ďalej pokračujeme klabutej zátoke Lón a pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajökull sa nám ukáže rhyolitové pohorie Stafafell.8. deň (11.8.2020) : Okružná cesta nás privedie k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jazera boli čo najatraktívnejšie, budeme mať možnosť previesť sa po jazere obojživelným člnom. Vnárodnom parku Skaftafell sa prejdeme k jednému zosplazov ľadovca Vatnajökull, spravíme si menšiu túru k vodopádu Svartifoss (12m vysoký čierny vodopád tvorený čadičovými stĺpmi). Zastavíme sa pri kaňone Fjaðrárgljúfur a pozrieme si aj Zelený kostolík - Hofskirkja. Cez piesočné naplaveniny rieky Skeidará a lávovou plošinou Eldhraun dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčimi koloniami papuchalkov, čajok a aliek.


9. deň (12.8.2020) : Zastavíme sa pri vodopáde Skógafoss a neobídeme ani známe vodopády Seljalandsfoss padajúci 60m z bývalých útesov (prechádzka poza vodopád) a pred masami turistov ukrytý Gljúfrafoss. V programe pokračujeme v blízkosti mestečka Hveragerði túrou, ktorej cieľom bude geotermálna riečka v údolí Reykjadalur. Využijeme aj možnosť sa v nej okúpať.


10. deň (13.8.2020) : Na záver nášho spoznávania Islandu navštívime najznámejšiu turistickú atrakciu Zlatý okruh. Začneme návštevou národného parku Þingvellir (UNESCO) miesta, kde bol vyhlásený prvý parlament na svete – Alþing. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými platňami (Eurázijská a Severoamerická). Navštívime aj „Zlatý“ vodopád Gullfoss. Islandčina dala svetu slovo „gejzír“, preto neminieme ani „otca“ – Geysir (ten je činný iba sporadicky), ani „syna“ o pár metrov ďalej – gejzír Strokkur. Na záver dňa v mestečku Flúðir sa okúpeme v Gamla Laugin (Secret Lagoon), na mieste, kde sa prví Islanďania učili plávať.11. deň (14.8.2020) : V posledný deň na Islande budeme mať možnosť zastaviť sa nanákupy v Reykjavíku a môžeme sa vykúpaťv miestnom kúpalisku s termálnymi sedacími bazénmi. Pred odchodom na letisko budeme mať možnosť prechádzky v prírodnej rezervácii Reykjaness, kde si pozrieme geotermálne javy a horúce pramene Gunnuhver. Odlet v nočných hodinách.

12. deň (15.8.2020) : Nočný odlet z Keflavíku do Viedne o 0:25 hod.


Druhý turnus 2020


Let s Austrian airlines:
Odlet z Viedne v nedeľu 14.8.2020 o 21:15 - prílet do Keflavíku o 23:35 hod.
Odlet z Keflavíku v sobotu 24.8.2020 o 01:00 - prílet do Viedni o 07:10 hod.
Pobyt a ubytovanie: 9 dní / 9 nocí0. deň (14.8.2020) : Vo večerných hodinách odlet na Island priamym letom z Viedne.


1. deň (15.8.2020) : Na začiatku okruhu okolo ostrova na nás čaká menšia túra očarujúcou divokou prírodou, ktorej cieľom bude najvyšší vodopád Islandu Glymur. Pokračovať v ceste budeme vo vnútrozemí, kde si pozrieme najvýdatnejší horúci prameň Deildartunguhver, mestečko Reykholt – pôsobisko spisovateľa Snorriho Sturlussona a vodopády v láve Barnafoss a Hraunfossar.


2. deň (16.8.2020) : Zavítame na poloostrov Vatnsnes, kde sa nám pri farme Ósar otvorí krásny výhľad na útes Hvítserkur, v ktorého okolí možno zazrieme i tulene. Prejdeme mestečkom Blönduós a zastavíme sa v skanzene Glaumbær. Po prehliadke ľudovej architektúry sa presunieme do mestečka Hofsós, v ktorom sa budeme mať možnosť vykúpať v modernom geotermálnom bazéne s nádherným výhľadom na oceán . Na záver dňa ešte zavítame do malebného rybárskeho mestečka Siglufjörðúr, ktoré je známe aj ako mesto sleďov a od roku 2018 tiež ako miesto, kde sa odohráva väčšia časť deja druhej série seriálu “V pasci” (Trapped), ktorú režíroval v súčasnosti najznámejší Islandský režisér Baltasar Kormákur.


3. deň (17.8.2020) : Ráno sa vydáme na pozorovanie veľrýb do Hauganes. Následne prejdeme cez mesto Akureyri k jednému z najznámejších vodopádov Islandu Goðafoss („božský vodopád“). Potom už zvyšok dňa strávime pri unikátnom jazere Mývatn. Navštívime miesta driemajúcich (Krafla) i dávno vyhasnutých sopiek, vystúpime na kráter Víti prejdeme okolo krátera Hverfjall, prezrieme si lávové mesto Dimmuborgir a zastavíme sa aj pri jaskyni Grjótagjá preslávenej seriálom Hry o Tróny. Uvidíme tiež unikátne lávové pole, pseudokrátery, solfatary a bahenné sopky v geotermálnej oblasti Námafjall.


4. deň (18.8.2020) : Tento deň nás čakánajmohutnejší vodopád Islandu Dettifoss v národnom parku Jökulsárgljúfur, ktorého prívaly vôd padajú s hukotom do ohromujúceho kaňonu na rieke Jökulsá á fjöllum. Nevynecháme ani v jeho blízkosti nachádzajúci sa vodopád Selfoss. Trasa našej cesty bude ďalej pokračovať ľudoprázdnou krajinouvysočiny Möðrudalsöræfi s výhľadom na kráľovnu islandskýchhôr Herðubreið do mestečka Egilsstaðir. Možnosť večerného kúpania sa v Baðstaðurinn Vök Baths.

5. deň (19.8.2020) : Dopoludnia podnikneme menšiu túru k tretiemu najvyššiemu vodopádu Islandu – Hengifoss nad jazerom Lögurinn . Okolo poludnia potom dosiahnemepobrežie Atlantického oceánu s fascinujúcimi fjordmi, vrátane najväčšieho Berufjörðu, kde sa zastavíme v rybárskej osade Djúpivogur. Ďalej pokračujeme klabutej zátoke Lón a pod najväčším európskym ľadovcom Vatnajökull sa nám ukáže rhyolitové pohorie Stafafell.


6. deň (20.8.2020) : Okružná cesta nás privedie k malebnej a zároveň tajomnej ľadovcovej lagúne Jökulsárlón. Aby fotografie ľadových krýh, ľadovca a jezera boli čo najatraktívnejšie, budeme mať možnosť previesť sa po jazere obojživelným člnom. Vnárodnom parku Skaftafell sa prejdeme k jednému zo splazov ľadovca Vatnajökull, spravíme si menšiu túru k vodopádu Svartifoss (12m vysoký čierny vodopád tvorený čadičovými stĺpmi). Zastavíme sa pri kaňone Fjaðrárgljúfur a pozrieme si aj Zelený kostolík - Hofskirkja. Cez piesočné naplaveniny rieky Skeidará a lávovou plošinou Eldhraun dorazíme na najjužnejší bod Islandu pri osade Vík. Uvidíme zaujímavé čierne pláže, čadičovú jaskyňu, skalnú bránu a útesy Dyrhólaey s početnými vtáčimi koloniami papuchalkov, čajok a aliek.


7. deň (21.8.2020) : Zastavíme sa pri vodopáde Skógafoss a neobídeme ani známe vodopády Seljalandsfoss padajúci 60m z bývalých útesov (prechádzka poza vodopád) a pred masami turistov ukrytý Gljúfrafoss. V programe pokračujeme v blízkosti mestečka Hveragerði túrou, ktorej cieľom bude geotermálna riečka v údolí Reykjadalur. Využijeme aj možnosť sa v nej okúpať.


8. deň (22.8.2020) : Na záver nášho spoznávania Islandu navštívime najznámejšiu turistickú atrakciu Zlatý okruh. Začneme návštevou národného parku Þingvellir (UNESCO) miesta, kde bol vyhlásený prvý parlament na svete – Alþing. Prejdeme sa v priekope medzi tektonickými platňami (Eurázijská a Severoamerická). Navštívime aj „Zlatý“ vodopád Gullfoss. Islandčina dala svetu slovo „gejzír“, preto neminieme ani „otca“ – Geysir (ten je činný iba sporadicky), ani „syna“ o pár metrov ďalej – gejzír Strokkur. Na záver dňa v mestečku Flúðir sa okúpeme v Gamla Laugin (Secret Lagoon), na mieste, kde sa prví Islanďania učili plávať.


9. deň (23.8.2020) : V posledný deň na Islande budeme mať možnosť spoznať hlavného mesto Reykjavík (pozrieme si vilu Hofdi, Hallgrímskirkja (Hallgímov kostol), Althing (Islandský parlament), budovu koncertnej sály Harpa, prístav…). Následne voľný program s možnosťou zájsť si na nákupy suvenírov. Odlet v nočných hodinách.


10. deň (24.8.2020) : Nočný odlet z Keflavíku do Viedne o 1:00 hod.

Itinerár

V cene je zahrnuté


 • spiatočná letenka Viedeň (Schwechat) – Keflavík (Reykjavík) – Viedeň
 • doprava klimatizovaným mikrobusom so slovenským šoférom po celej plánovanej trase na Islande
 • 9 x ubytovanie v hosteloch a ubytovaní turistického typu; väčšinou v 2 až 4 lôžkových izbách – na niektorých ubytovaniach bude potrebný vlastný spací vak
 • prípadne posteľné oblečenie (zabezpečí CK)
 • 9 x raňajky kontinentálneho typu
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti insolventnosti
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie počas celej trasy poznávacieho zájazdu
 • tradičný bedeker CK KOGE o Islande s podrobnými informáciami o reáliách ostrova a navštívených destináciách
 • tradičné vkusné pamätné tričko CK KOGE
 • min. kapacita na realizovanie zájazdu 16 miest
 • DPH (CK KOGE je platcom DPH).

Ubytovanie a strava


Ubytovanie na Islande je zabezpečené v hosteloch, v chatkách a v areáloch bývalých škôl.

Fakultatívne výlety a služby


 • Možnosť výberu z tejto ponuky podľa osobných referencií klientov klientov:
  - pozorovanie veľrýb v oblasti Reykjavíku
  - kúpanie v prírodnej Blue Lagoon
  - filmové predstavenie v Dome vulkánov
  - návšteva Mestskej pláže Nautholsvík
  - výlet loďou na Jokursarlon Glacier Lagoon
  - jazda na typických islandských koníkoch Hveragarde
 • pozorovanie veľrýb v Reykjavíku
 • kúpele Blue Lagoon
 • film v Dome vulkánov
 • mestská pláž Nautholsvík
 • výlet loďou Jokulsarlon Glacier Lagoon
 • jazdenie na koňoch Hveragarde

Cena nezahŕňa


 • fakultatívne vstupy do iných platených atrakcií v rámci plánovaného programu zájazdu
 • cestovné pripoistenie liečebných nákladov; úrazové poistenie a poistenie straty alebo krádeže batožiny
 • poistenie storna účasti na poznávacom zájazde v prípade nepredvídaných okolností tesne pred realizáciou zájazdu
 • miestenka na konkrétne miesto v autobuse na celý čas trvania poznávacieho zájazdu.

Nástupné miesta: letisko Viedeň

Recenzie

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

A. F., Island

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

L. L., Island

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

A. Č., Island

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

R. L., Island

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016