Hawaii | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Hawaii  

Dní

15

Cena na osobu od

Miesta pre mnohých nás známe len z dokumentárnych filmov a z rozprávania, obletíme polovicu Zemegule, aby sme sa dostali do polynézskej časti USA – na miesta s neopakovateľnou prírodou – na Havajské ostrovy. Navštívime, Pearl Harbor, UNESCO Hawaiʻi Volcanoes National Park, pozrieme si filmové ateliéry filmov ako Jurasik Park, vykúpeme sa na známej pláži Waikiki, vystúpime na vyše 4000 m vysoké sopky, budeme obdivovať krásnu prírodu, hľadať žeravú lávu a zažijeme pokojné chvíle pozorovaním morskej hladiny v očakávaní fontány vydýchnutej veľrybou.

Termín Cena
Bohužiaľ, momentálne nie sú dostupné žiadne turnusy


1.deň - 15.2. - odlet z Viedne na Havaj s dvoma prestupmi

2. deň - 16.2. - prílet do Honolulu ostrov Oahu (prílet neskoro večer)

3. deň - (2. na Oahu) 17.2. Vstup Pearl Harbor – útok Japonska na tento americký prístav vtiahol USA do II svetovej vojny. (známy je film s menom Pearl Harbor) Miesto sa stalo často navštevovaným pamätníkom, navštívime vojenskú ponorku USS Bowfin, zvyšky zbombardovaného krížnika Arizona, vojenskú loď Missouri, na ktorej Japonsko podpísalo svoju kapituláciu, Múzeum pacifického letectva - hangár s vojenskými stíhačkami, na ktorom je vidno strely z japonského útoku.Večer strávime prechádzkou po pláži Waikiki.

4. deň - ( 3.Oahu/let na Hawaii ) - 18.2. - let na Ostrov HAWAII: Najväčší ostrov Island Hawaii mesto HILO: 18.2. – 22.2. Let Honolulu, Oahu (HNL) to Hilo, Hawaii (ITO). Po prílete: Akaka Falls Loop Trail prvá prechádzka havajskou prírodou, k vyhliadke na vodopády. Hawaii Tropical Botanical Garden, miestna botanická záhrada , ktorá nás ohúri veľkosťou rastlín a množstvom orchideí.

5. deň - 19.2. - ( 2. Hawaii ) Hawaii Volcanoes National Park – návšteva UNESCO pamiatky, návštevnícke centrum, lávový tunel, lávové polia a nový život na nich, stopy dávnej civilizácie Pu'u LOA na ostrove. Kúpanie na miestnej pláži (možno si zaplávame s veľkou korytnačkou)

6. deň - 20.2. - (3. Hawaii) sopka Mauna Loa a západne pobrežie ostrova (Pu'uhonua o Honaunau National Historical Park), najjužnejší bod USA - Hawaii Kalae south, nočný Hawaii Volcanoes National Park

7. deň - 21.2. - (4. Hawaii) Hawaii Volcanoes National Park - Lava Tour. Buďte pripravení na akékoľvek počasie, pribaľte si dostatok vody, slnečné okuliare, pršiplášť, chráňte sa pred silným slnkom, obujte si uzavreté turistické topánky, pretože nás čaká dobrodružná pešia cesta Narodným parkom dlhá 8 až 16 kilometrov po vytvrdnutej láve k miestu, kde sa práve nachádza čerstvá láva raziaca si cestu k oceánu. Potom prímestská pláž – kúpanie.

8. deň - 22.2. - (5. Hawaii/let na 1.Maui) Ostrov MAUI: prílet – Kahului, alebo - Kapalua

Návšteva Heleakala - masívneho štítového vulkán, ktorý zaberá viac ako 75 % rozlohy ostrova Maui. Pozorovanie veľrýb a západu slnka z pláže. (fakultatívne svitanie na Haleakala za poplatok)

9. deň - 23.2. - (2.Maui) jazda do mesta Hana po Hana Highway – dlhej 52 míl, čo je asi 85,5 km s 620 zákrutami a viac než 50 mostami, ktorých väčšina má šírku len jedného auta, je jednou zo známych atrakcií pri návšteve ostrova Maui. Prales s krásnymi vyhliadkami na oceán, botanické parky, vodopády, kúpanie sa na čiernej a červenej pláži.

10. deň - 24.2. - (3.Maui) Voľný deň na Maui, fakultatívne pozorovanie veľrýb loďou, alebo návšteva

susedných ostrovov Lanai, alebo Molokai , kúpanie, šnorchlovanie

11. deň - 25.2. - (4.Maui/let späť na ostrov Oahu) Diamond Head spiaca sopka – vojenská základňa - múzeum, Historické mesto - socha kráľa Kamehameha, kráľovský palác Iolani, budova parlamentu, Aloha Tower. Večera v čínskej štvrti.

12. deň - 26.2. - (2.Oahu) Kualoa Ranch je súkromná prírodná rezervácia s 4,000 ha s aktívnym hospodárstvom, na ktorom už ôsma generácia rodiny doktora Gerritta Judda a množstvo dobrovoľníkov udržiava rovnováhu medzi pôvodným životom a turistickým ruchom a chová viac než 600 kusov dobytka, 120 koní a 200 oviec. Vzdialená je len 40 km od Honolulu. Kualoa bolo miestom natáčania vyše 70 filmov od roku 1950, ako Jumanji, Jurský park, Pearl harbor, Godzila. Pooludní voľno (pláž, múzeá)

13. deň - 27.2. - (3.Oahu) Voľno. Fakultatívny program v Polynézskom centre na severe Oahu, je tu osem dedín, každá približuje jednu polynézsku kultúru. Pri návšteve spoznáte rôzne kultúry, ich históriu, zvyky, tance, jedlo. Program vrcholí tanečným gala programom.

14. deň - 28.2. - (4.Oahu) let do EU

15. deň - 01.03. - prílet do Európy

Itinerár

V cene je zahrnuté


 • spiatočná letenka na Havaj
 • letenky medzi ostrovmi
 • vstupy do Národných parkov podľa programu
 • ubytovanie
 • cestná doprava – taxíky alebo prenajaté autá
 • sprievodca
 • všetky vstupy podľa programu

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu 750 €

Cena nezahŕňa


 • fakultatívne výlety, prelet helikoptérou nad Volcanoes National Park od 300 €
 • program v Polynézskom centre 100€
 • pozorovanie veľrýb 80 €, jedlo
 • cestovné poistenie
 • batožina nad 15 kg pri vnútroštátnych letoch
 • nič čo nie je súčasťou programu.

Nástupné miesta: letisko (bližšie informácie o konkrétnom letisku zašleme v dostatočnom predstihu)

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016