Galapágy - jeseň | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Galapágy - jeseň  

Dní

17

Cena na osobu od

3090 €

Naša najnovšia cesta predstavuje málo navštevované časti Peru a Ekvádor s Top svetovou destináciou Galapágy. Na ceste je veľa zaujímavých miest, a preto ponúkame dve varianty. Jesenná, v októbri, je zameraná na Chachapoyas, na okraji amazonského pralesa.

Termín Cena
04. 10. - 20. 10. 2020 3090 € Rezervovať

1.deň - Prílet do Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

2., 3. a 4.deň - Vnútroštátny let do mesta Jaen na severe Peru a autobusový presun do mesta Chachapoyas. Návšteva archeologického parku Kuelap, známeho ako Machu Picchu severu a neskôr sarkofágy v Karajia. Na druhý deň trekking k vodopádom Gochta, ktoré merajú 776 metrov. 3x nocľah: Chachapoyas.

5. a 6.deň - Prejdeme od okraja pralesa cez majestátne biele a čierne Andy k pobrežiu Pacifiku do mesta Lamabayeque. Na druhy deň skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v púšti. Les na púšti je plný života. Seňor de Sipan, po Tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Nájdená bola v roku 1986. 2 x Nocľah v Lambayeque.

7. deň - Autobusový presun (vlastný mikrobus) peruánskou púštnou oblasťou cez najväčšie mesto peruánskeho severu Piura, do mestečka Mancora, na pláž blízko Ekvádora, kde môžeme pozorovať surferov z celého sveta. Nocľah v Mancore.

8.deň - Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - prístavu a najväčšieho mesto v Ekvádore. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil.

9. až 13.deň - Galapágy – 5 dni a 4 noci. Navštevujeme ostrovy San Cristobal a Isabella

1. deň - prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.
2. deň - skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.
3. deň - celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.
4. deň - ráno návrat na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkoch na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.
5. deň - presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita.

14. a 15.deň -
Prílet do Quita – hlavného mesta Ekvádora. Prehliadka mesta. Návšteva „Stredu sveta“. Na druhý deň lanovkou do výšky 4100 metrov a potom trekking na sopku Rucu Pichinchu na 4680 metrov
(3 hodiny). Druhá noc v Quito.

16. a 17.deň - Cesta a príchod do Európy

Itinerár

V cene je zahrnuté


  • letenka do Limy a späť s odletom z mesta Quito
  • letenka z Guayaquil na Galapágy a potom do Quito
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
  • miestna doprava
  • služby sprievodcu a miestnych sprievodcov
  • všetky vstupy.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.

Cena nezahŕňa


  • vstup do Národného Parku Galapágy (100 USD)
  • celodenný výstup na ľadovec Nevado Mateo (150 Eur)
  • jedlo okrem raňajok
  • cestovné poistenie

Nástupné miesta: letisko (bližšie informácie o konkrétnom letisku zašleme v dostatočnom predstihu)

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016