Galapágy - jar | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Galapágy - jar  

Dní

17

Cena na osobu od

2990 €

Latinskoamerický mix prírody a kultúry. Táto výnimočná cesta predstavuje málo navštevované časti Peru a Ekvádor s Top svetovou destináciou Galapágy a je zameraná na pamiatky UNESCO na severe Peru a na hory najvyššieho tropického horstva sveta s príležitosťou vystúpiť na dve hory s nadmorskou výškou nad 5.000 m n.m.

Termín Cena
02. 05. - 18. 05. 2020 2990 € Rezervovať

1.deň - Prelet de Limy, hlavného mesta Peru. Nocľah: Lima

2.deň - Pozrieme si hlavné námestie Limy (UNESCO) a neskôr Caral (UNESCO), najstaršie mesto Ameriky, jeho pyramídy boli vystavané v tom istom čase, ako egyptské pyramídy. Nocľah: Chasquitambo.

3.deň - Príchod do Callejón de Huaylas, miesto tvorené medzi bielou a čiernou andskou kordilérou. Návšteva Chavin de Huantar (UNESCO), 3500 rokov staré náboženské mesto. Nocľah - mesto Huaraz (3000 m.n.m.)

4.deň - Návšteva Národného parku Huascarán (UNESCO). Dvojhodinový trekking dole kopcom, návšteva pamätníka československých horolezcov, ktorí v roku 1970 zomreli pod lavínou, keď sa chystali na výstup na horu Huascarán. Najkrajšie fotky šesťtisícoviek v Peru. Hora Huascaran má 6768 metrov. Nocľah: Huaraz.
(fakultatívny výlet: Výstup na ľadovec Nevado Mateo do nadmorskej výšky 5150 metrov. Jeden horský vodca na dvoch ľudí 150 USD osoba.)

5.deň - Celodenný presun do mesta Trujillo. Návšteva Sechin, 3000 rokov starý archeologický park. Noc pri mori v Huanchaco. Mýtická pláž, o ktorej Peruánci tvrdia, že tam vznikol surfing.

6.deň - Trujillo jedno z najkrajších miest Peru, Chan chan (UNESCO), najväčšie mesto postavené len z hliny, návšteva hrobky „Dama de Cao“, prvá hrobka panovníčky nájdená v Peru. Nocľah v meste Lambayeque.

7.deň - Skoro ráno navštívime suchý les na púšti. V lese sú storočné stromy „algarrobo“, stromy života, ktoré majú korene dlhé až 60 metrov a preto môžu žiť v pušti. Les na púšti je plný života.
Seňor de Sipan, po Tutanchamonovej hrobke je to druhá najbohatšia neporušená hrobka panovníka na svete. Objavená bola v roku 1986. Nocľah v Lambayeque.

8.deň - Presun do mestečka Mancora, na pláž blízko Ekvádora. Nocľah v Mancore.

9.deň - Presun lehátkovým autobusom do Guayaquil - pristav a najväčšie mesto v Ekvádore. Večerná návšteva mesta. Nocľah v Guayaquil.

10. až 14.deň –
Galapagy – 5 dni a 4 noci. Navštevujeme ostrovy San Cristobal a Isabella
1.deň - prílet okolo obeda na Ostrov Baltra, cesta vlastným autobusom na farmu, kde voľne žijú obrovské korytnačky. Návšteva lávového tunelu. Ubytovanie na ostrove Santa Cruz.
2.deň - skoro ráno presun rýchlo loďou na ostrov Isabela. V prístave prvý krát stretneme ležiacich uškatcov a morských leguánov. Ubytovanie a výlet na sopku Sierra negra - turistika 4 hodiny.
3.deň - celodenný výlet loďou na Tuneles - lávové formácie: Snorchloovanie s útesovými žralokmi Tintoreras, obrovskými korytnačkami, uvidíme morské koníky, endemického vtáka Pinča modronohého a raje. Neskôr prechádzka po mangrovníkoch. Uvidíme vtáctvo, plameniakov a leguánov. Chovná stanica korytnačiek.
4.deň - ráno návrat na ostrov Santa Cruz. Návšteva stanice Charlesa Darwina. Obed. Návšteva mangrovníkoch na ostrove Santa Cruz. Kúpanie sa v prepadline na lávovom poli.
5.deň - presun na letisko a let do hlavného mesta Ekvádoru Quita.

14. a 15.deň - Prílet do Quita – hlavného mesta Ekvádora. Prehliadka mesta. Návšteva „Stredu sveta“. Na druhý deň lanovkou do výšky 4100 metrov a potom trekking na sopku Rucu Pichinchu na 4680 metrov (3 hodiny).

Itinerár

V cene je zahrnuté


  • letenka do Limy a späť z Quita
  • letenka z Guayaquilu na Galapagy a naspäť do Quita
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
  • doprava
  • služby sprievodcu a miestnych sprievodcov
  • všetky vstupy.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.

Cena nezahŕňa


  • vstup do Národného parku Galapágy (100 USD)
  • celodenný výstup na ľadovec Nevado Mateo (150 eur)
  • jedlo okrem raňajok
  • cestovné poistenie

Nástupné miesta: letisko (bližšie informácie o konkrétnom letisku zašleme v dostatočnom predstihu)

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016