Alpský okruh | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Alpský okruh  

Dní

8

Cena na osobu od

545 €

Nezabudnuteľný poznávací zájazd do Álp

Termín Cena
19. 08. - 26. 08. 2019 545 € Rezervovať
15. 09. - 22. 09. 2019 545 € Rezervovať


1.deň – odchod v skorých ranných hodinách cez Banskú Bystricu, Zvolen, Nitru, Trnavu a Bratislavu do Viedne – prehliadka Schönbrunnu. Navštívime najznámejšie pútnické miesto Rakúska Mariazell a údolím rieky Salzy, raja vodákov z celej Európy sa dostaneme do oblasti Schladmingu.

2.deň – po raňajkách výjazd do Bavorských Álp do Berchesgardenu, vyvezieme sa špeciálnym autobusom na Hitlerovo horské hniezdo Kehlsteinhaus s nádhernou vyhliadkou na Bavorské Alpy, prehliadka miestneho opátstva. Návrat do Rakúska, prehliadka nádherného mestečka Hallstatt, ležiaceho na brehu malebného Hallstatskeho jazera v oblasti Soľnej komory, spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou historickou oblasťou Inneres Saltzkammergut zaradeného do svetového dedičstva UNESCO.

3.deň – nenáročná turistika v Schladminger Tauren alebo v oblasti Dachstein, prehliadka Schladmingu, pre záujemcov návšteva aquacentra. V popoludňajších hodinách návšteva Eisriesenwelt - najväčšej ľadovej jaskyne na svete vo Werfene.

4.deň – turistika ku trojstupňovým Krimmelským vodopádom, ktoré sú považované za najvyššie vodopády v Európe (385 m). Vystúpame po turistickom chodníku až na terasy s nádhernými priamymi vyhliadkami na vodopády a budeme sa kochať priezračne čistou prírodou. Výjazd pod ľadovec Kaprun s prehliadkou unikátneho technického diela kaprunských vodných elektrární.

5.deň – prechod cez známu cestu Hochalpenstrasse k najväčšiemu rakúskemu ľadovcu Pastreze pod najvyšším vrcholom Rakúska – Grossglockner. Turistika pod ľadovcom v oblasti Vyhliadky Franza Jozefa. Prechod do Talianska, prehliadka historického mesta Brixen.

6.deň - mestá južného Tirolska – kúpeľné mesto Merano, vinárske mestečko Lago di Caldaro s múzeom vinárstva a ovocinárstva, Bolzano – prehliadka pamätihodností najväčšieho mesta južného Tirolska

7.deň – talianske Dolomity – výjazd lanovkou na Sass Pordou (s nadmorskou výškou 2.950 m n.m.) v masíve Sella – prechod cez priesmyky Dolomitov do oblasti Tre Cime di Lavaredo, turistika v oblasti. Nočná prehliadka Vilachu a Klagenfurtu, centier Korutánska, nočný prejazd cez Rakúsko.

8.deň – v dopoludňajších hodinách príchod na Slovensko po trase Bratislava – Trnava – Nitra – Zvolen – Banská Bystrica – Ružomberok.

Itinerár

V cene je zahrnuté


 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom
 • 6 x ubytovanie v alpských penziónoch v Rakúsku a Taliansku
 • polpenzia (bufetové raňajky a servírovaná večera pozostávajúca z polievky a hlavného jedla)
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie
 • tričko cestovnej kancelárie
 • DPH (cestovná kancelária je platcom DPH)
 • poistenie voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa


 • doprava na Kehlsteinhaus v Berchtergadene
 • vstup do ľadovej jaskyne Eisriesenwelt
 • návšteva aquaparku v Schladmingu
 • vstup do priestorov Krimmelských vodopádov
 • doprava ku kaprunským vodným elektrárňam
 • vstup do vinárskeho múzea v Lago di Caldaro
 • lanovka na Sass Pordoi (2.950 m n.m.)
 • Cestovné poistenie

Nástupné miesta: Ružomberok - Banská Bystrica - Zvolen - Žarnovica - Zlaté Moravce - Nitra - Zeleneč - Bratislava

Ubytovanie a strava


Ubytovanie je zabezpečené v hoteloch a penziónoch v Rakúsku a Taliansku. K dispozícii sú dvojlôžkové izby (niektoré izby majú možnosť pridania aj 3. lôžka) a apartmány pre 4 osoby.

Polpenzia je zabezpečená priamo v hoteli, resp. v blízkej reštaurácii. Raňajky sú formou švédskych stolov a večere pozostávajú z teplej polievky a hlavného jedla.

Hotely a penzióny sú umiestnené v krásnych lokalitách a ponúkajú okrem ubytovacích a stravovacích služieb aj doplnkové služby s možnosťou športového vyžitia a relaxu.

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016