Mayská cesta | KOGE - Cestovanie s geografmi KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Mayská cesta  

Dní

17

Cena na osobu od

2490 €

Na našej ceste navštívime štyri krajiny, v ktorých prekvitala mayská civilizácia. V tejto časti sveta sú jedinečné mayské pamiatky, ale cesta nebude len o nich. Počas cesty budeme šnorchlovať pri druhom najväčšom koralovom útese na svete, budeme plávať v jaskyni plnej mayských pozostatkov, plaviť sa po jednom z najkrajších jazier sveta ohraničenom sopkami a množstvom malých mayských dedín, v kaňone, aby sme navštívili garifunské mesto Livingston. Vystúpime na sopku a ubytujeme sa v Antigue, najkrajšom meste v Strednej Amerike. Počas cesty uvidíme šesť pamiatok Unesco v štyroch. krajinách.

Termín Cena
20. 11. - 06. 12. 2019 2490 € Rezervovať
20. 11. - 04. 12. 2020 2490 € Rezervovať


PROGRAM ZÁJAZDU:

1. deň

Cesta Viedeň/Praha - Cancun v Mexickom Karibiku. Noc v Playa del Carmen.

2. a 3. deň

Návšteva Tulúm (UNESCO) – jedinej mayskej pamiatky pri mori. Tulum bol prístav a je postavený tak, aby lode našli prechod cez koralový útes. Navštívime a vykúpeme sa v Cenote, otvorenej jaskyni, ktorá slúžila Mayom ako zásobník vody. Druhý deň Bacalar, skrytý poklad Mexika. Jazero pri dedine je dlhé 42 km. Jazero je tvorené siedmymi cenotes a mení farbu podľa miesta a dopadu slnka. Budeme sa kúpať a plaviť po ňom. Cez jazero sa v minulosti plavili piráti, aby napadli mestá vo vnútrozemí. Poobede návšteva proti-pirátskej pevnosti. Dve noci v Bacalar.

4. a 5. deň

Skoro ráno presun lokálnou dopravou do Belize. Je to jediná krajina strednej Ameriky, kde je oficiálnym jazykom angličtina. Z mesta sa nalodíme a pocestujeme na ostrov Caye Caulkner. Dve noci spíme tu v Karibiku. Druhý deň, okrem kúpania, sa budeme plaviť a šnorchlovať popri druhom najväčšom koralovom útese sveta (UNESCO). Dve noci v Caye Caulkner.

6. deň a 7. deň

Presun loďou naspäť na kontinent. Neskôr návšteva mesta Belize a presun do mesta San Ignacio v srdci mayskej oblasti. Návšteva mayskej pamiatky Xunantunich. Druhy deň voľno, ale s ponukou troch fakultatívnych výletov. Cena približne 80 USD. Dve noci v meste San Ignacio

  1. Návšteva mayského podsvetia v jaskyni Achtum Tunichil Muknal. Celodenná návšteva, malý treking po pralese, kde sa brodíme v rieke, v jaskyni plávame a lezieme do veľkej siene, ktorú používali Mayovia na obrady a kde sú doteraz pôvodné kostry a keramika.
  2. Plavba na člne po mayskej jaskyni hlboko v pralese.
  3. Návšteva najväčšej mayskej pamiatky Belize – Caracol.

8. deň

Ranný odchod do Guatemaly, prechod cez hranice a návšteva Tikalu (UNESCO). Jednej z najväčších a najkrajších mayských pamiatok. Tikal je často v Top 10 najkrajších pamiatkach sveta podľa rôznych cestovateľských portálov. Noc vo Flores.

9. deň

Ráno presun do mesta Rio Grande, kde sa ubytujeme a nalodíme, aby sme videli garifunské mesto Livingston. Garifuni sú etnikum, ktoré vzniklo miešaním karibských indiánov s africkými otrokmi, ktorí ušli svojim otrokárom. Majú farebnú kultúru a známu kuchyňu. Plavba po rieke ku guatemalskému Karibiku je sama o sebe zážitkom. Noc v Rio Grande

10. deň

Návšteva Quirigua (UNESCO), druhá mayská pamiatka, kde sú najväčšie stĺpy Mayov. Noc v Chiquimula.

11. deň

Dnes ideme na krátku návštevu do Hondurasu. Prejdeme cez hranice a ideme pozrieť najdôležitejšiu mayskú pamiatku Copan (UNESCO). Mayovia každé určité obdobie prekryli svoje pyramídy a postavili nové. V Copane uvidíme ako vyzerá prekrytá pyramída. Noc v Chiquimula.

12. 13. a 14. Deň

Cesta do hlavného mesta Guatemala a jeho návšteva. Večer príchod do najkrajšieho mesta Strednej Ameriky: Antigua (UNESCO) bolo pôvodne hlavné mesto Guatemaly, no kvôli sopečnej činnosti a zemetraseniam bolo neskôr postavené terajšie hlavné mesto.

Na druhy deň navštívime mesto Antigua a poobede vystúpime na sopku (trojhodinový treking). Ak bude sopka aktívna, počkáme na západ slnka, aby sme videli prírodný ohňostroj.

Na tretí deň navštívime jazero Altitlan, srdce mayskej kultúry v súčasnosti. Malé mayské dediny na brehu jazera, obrovské sopky okolo.

Tri noci v Antigua.

15. deň a 16.deň

Cesta z Guatemaly a príchod do Európy na druhý deň

Itinerár

V cene je zahrnuté


  • letenku do Mexika a späť z Guatemaly
  • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
  • dopravu vlastným mikrobusom okrem cesty z Mexika do Belize
  • plavby loďou podľa programu
  • služby sprievodca a miestnych sprievodcov, všetky vstupy na pamiatky.

Ubytovanie a strava


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 250 eur.

Cena nezahŕňa


  • stravovanie počas pobytu okrem raňajok
  • poistenie liečebných nákladov.

Nástupné miesta: letisko Viedeň/Praha

Recenzie

Máte otázky?


Váhate s výberom destinácie? Na Vaše dotazy Vám obratom s radosťou odpovie manažér tejto destinácie. Neváhajte ho kontaktovať

Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne


v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, Erik Řehulka, erik.rehulka@koge.sk, 2019
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016