KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Slovinsko  


Zájazdy / Slovinsko

Objavíte známe Jadranské more a jeho lákavú prímorskú riviéru s mestečkami Piran, Izola či Portorož, pohoria - Julské Alpy a Dináre, ikonické jazero Bled, hlavné mesto Ľjubľana, mestá Maribor a Celje, jaskynné systémy, vodopády a ďalšie zaujímavé miesta

First moment zľava 15% z ceny v prípade preukázanej úhrady sumy 586,50 eur do 07. 11. 2018.

Bežná cena zájazdu je 690 eur.

Dní

8

Cena na osobu od

586 €
Prvý deň

Zo Slovenska sa prevezieme cez východné Rakúsko do druhého najväčšieho mesta Slovinska – Mariboru.

Navštívime najstaršiu časť mesta – Lent na nábreží rieky Dráva. Nachádza sa tu najstarší vinič na svete – Staravrta s múzeom vinárstva. Prezrieme si historické jadro mesta s katedrálou sv. Jána Krstiteľa, františkánsku baziliku a mestské opevnenie.

V južnej časti mesta si prezrieme najväčšie lyžiarske centrum v krajine – Mariborsko Pohorje, ktoré je súčasťou svetových pohárov v lyžovaní.

Cestou k moru sa zastavíme v Celje, kde navštívime majestátny stredoveký hrad a centrum mesta.

Večer dorazíme na slovinskú časť Istrie, kde budeme ubytovaní počas celého zájazdu.

Druhý deň

Vydáme sa do údolia rieky Soča v Julských Alpách. Najprv sa zastavíme v dedinke Tolmin, v ktorej vyjdeme na zrúcaninu miestneho hradu, aby sa sme si pozreli celé široké údolie rieky a alpské končiare.

Ďalej sa zastavíme v susednej obci Kobarid. Práve v jej blízkosti prechádzal počas Prvej svetovej vojny front, na ktorého oboch stranách bojovali aj naši predkovia. Navštívime miestne múzeum, vodopád Kozjak, pozrieme si taliansku časť frontu a kostnicu talianskych vojakov.

Presunieme sa do ďalej na sever – do centra outdoorvých športov Bovec. Tu môžu záujemcovia využiť lanovku na štít Kanin, na hraniciach s Talianskom. Milovníci histórie môžu navštíviť pevnosť Herman.

Ďalšou časťou programu bude presun údolím hornej Soče k jej prameňu pri dedinke Tretna.

Na Istriu sa vrátime cez Novu Goricu - Goriziu, mesto rozdelené Sočou na taliansku a slovinskú časť. Cez rieku tu prechádza Solkanský most - najdlhší (viac ako 200m) kamenný most svojho druhu na svete.

Tretí deň

Tento deň strávime na pobreží, po ktorom prejdeme do mestečka Piran s historickými domami benátskeho typu, typickými pre celé pobrežie Jadranu.

V Pirane môžeme vyjsť na útes na mestom, na ktorom je postavený kostol sv. Juraja. Z jeho veže je možné vidieť Benátky na opačnom konci Benátskeho zálivu.

Neďaleko Portorožu si prezrieme soľné pláne Sočovlje na hranici s Chorvátskom.

Väčšinu dňa sa budeme môcť venovať relaxu na kamenných a trávnatých plážach a plávaniu v mori.

Štvrtý deň

Dnes navštívime talianske mesto Trieste. Keďže bolo po stáročia súčasťou Rakúska, budovy v jeho centre pripomínajú architektúru v našich mestách. Nájdeme tu však aj rímske divadlo,baziliku sv. Justa, prestavanú z rímskeho chrámu, alebo Veľký kanál, lemovaný budovami benátskeho štýlu. Na jednom z mostov, ktorý preklenuje Kanál stojí socha Jamesa Joyce, ktorý tu žil a tvoril. V meste nás bude sprevádzať vôňa kávy. Nielen z kaviarničiek, ale aj z pražiarni kávy, keďže mesto je centrom dovozu a spracovania kávy.

Neďaleko mesto navštívime zámok Miramare z 19. storočia, ktorý si nechali postaviť členovia Habsburgovskej cisárskej rodiny.

Cestou naspäť do Slovinska sa najskôr zastavíme v žrebčíne v dedinke Lipica, ktorá sa preslávila chovom lipicánov. Tie sa tu šľachtia už od 16. storočia.

Poslednou zastávkou bude Koper – tretie najväčšie mesto a jediný námorný prístav v krajine. Budeme sa túlať uzučkými uličkami starého mesta, ktoré bolo kedysi ostrovom a zavítame aj do miestnych vinárni, kde môžeme vyskúšať skvelé miestne víno Refošk, ale aj sušenú šunku pršut, olivový olej lebo miestne syry.

Piaty deň

Preskúmame časť vnútrozemia Slovinskej Istrie. Prvou zastávkou bude opevnený kostolík Sv. Trojice v dedinke Hrastovlje s pôvodnou freskou „Tanec so smrťou“ okolo celej lode.

Pozrieme sa aj do podzemia Krasu, ktorý dal názov geologicky podobným oblastiam po celom svete. Zavítame do Škocjanských jaskýň. V podzemí uvidíme kaňon podzemnej rieky a na povrchu priepasť, v ktorej hladina vody stúpa aj o niekoľko desiatok metrov.

Pri návrate k moru sa zastavíme pri hrade Socerb, odkiaľ je výhľad z hrany Krasu na celú slovinskú Istriu a priľahlú časť Talianska.

Opäť bude dostatočný priestor užiť si more.

Štiesty deň

Vrátime sa do podzemia. Vláčikom sa prevezieme po najslávnejšej slovinskej jaskyni – Postojnu jamu. Na záver prehliadky si budeme môcť prezrieť aj endemického jaskynného tvora, ktorý sa stal symbolom Slovinska – „človečskuribicu“.

Neďaleko Postojnej sa nachádza hrad, ktorý je postavený vo vchode do jaskyne – Predjamski grad. V podhradí tohto zachovalého hradu sa v lete konajú rytierske turnaje a iné aktivity pripomínajúce stredovek.

Budeme pokračovať ďalej na sever do hlavného mesta – Ljubljany. Tu si pozrieme Kongresové námestie, pamätník skladateľa GustavaMahlera, ktorý tu časť života tvoril. Prejdeme na riečny ostrov rieky Ljubljanice ku Trojmostiu s barokovým františkánskym kostolom a meštianskymi domami. Navštívime barokovú katedrálu sv. Mikuláša, pozrieme si Dračí most a odbočíme na Ljubljansky hrad, z ktorého je nádherný výhľad na mesto a v prípade dobrej viditeľnosti aj končiare Álp. Na záver zídeme z hradu ku Herkulovej fontáne.

Siedmy deň

Vydáme sa našu cestu na sever. Našim hlavným cieľom bude jazero Bled , v ktorom sa nachádza jediný ostrov v krajine s ikonickým gotickým kostolíkom Nanebovzatia Panny Márie.

Nad mestečkom Bled sa nachádza zachovalý stredoveký hrad, ktorý poskytuje výhľad na jazero a Alpy. V jeho vinných pivniciach je možné vlastnoručne naplniť si fľašu vína, alebo v kníhtlačiarskej dielni si guttembergovským spôsobom vytlačiť vlastnú listinu. V podhradí môžeme vyskúšať tradičné bledské krémeše.

Záver dňa bude patriť prechodu kaňonom Vintagar, ktorý vytvorila rieka Radovna. Kaňon sa považoval za nepriechodný až do konca 19. storočia, kedy bol neďaleko vodopádu Šum na jeho konci postavený železničný most.

Prenocujeme v jednom z penziónov v údoli rieky Sáva.

Ôsmy deň

Zastavíme sa v Kranjskej Gore, ktorá je známa zimnými športami na svetovej úrovni. Pri ceste do Álp sa zastavíme pri soche Kozoroha, ktorý je symbolom Julských Álp.

Vydáme sa Ruskou cestou do priesmyku Vršič do výšky 1611m n.m. Cestu postavili počas Prvej svetovej vojny ruskí vojnoví zajatci pre potreby zásobovania rakúsko-uhorských vojakov zakopaných na svahoch okolitých štítov.

Z priesmyku vyjdeme na jeden z blízkych štítov, ktoré siahajú do výšky nad 2300m n.m. a naskytne sa nám pohľad do Rakúska, Talianska a na najvyšší vrch Slovinska – Triglav.

Vrátime sa do údolia Sávy, aby sme prešli tunelom Kravanke do Klagenfurtu a odtiaľ naspäť na Slovensko.

Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 05. 07. - 12. 07. 2019 586 €
2. 15. 09. - 22. 09. 2019 586 €

Country manager


Jakub Bernadič

jakub.bernadic@koge.sk
+44 7864 788 727

O mne

V cene je zahrnuté


  • autobusová doprava klimatizovaným autobusom
  • 7 x ubytovanie v penziónoch na pobreží a v Alpách
  • polpenzia (bufetové raňajky a servírovaná večera pozostávajúca z polievky a hlavného jedla)
  • služby sprievodcu cestovnej kancelárie
  • tričko cestovnej kancelárie
  • DPH (cestovná kancelária je platcom DPH)
  • poistenie voči insolventnosti
  • poistenie storna zájazdu v prípade neúčasti klienta na zájazde z akéhokoľvek dôvodu pokrývajúce 100% zaplatenej sumy

Cena nezahŕňa


  • fakultativne vstupy
  • poistenie liecebnych nakladov

Ubytovanie


Ubytovanie je zabezpečené v hoteloch a penziónoch na pobreží Jadranu a v Julských Alpách. K dispozícii sú dvojlôžkové izby (niektoré izby majú možnosť pridania aj 3. lôžka) a apartmány pre 4 osoby.

Polpenzia je zabezpečená priamo v hoteli, resp. v blízkej reštaurácii. Raňajky sú formou švédskych stolov a večere pozostávajú z teplej polievky a hlavného jedla.

Hotely a penzióny sú umiestnené v krásnych lokalitách a ponúkajú okrem ubytovacích a stravovacích služieb aj doplnkové služby s možnosťou športového vyžitia a relaxu.

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, 2016
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016
 

interné stránky