KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Pobaltie  


Zájazdy / Pobaltie

12 nádherných dní spoznávania kultúrnych i prírodných krás Pobaltia. Nezabudnuteľné turistické skvosty tajomného regiónu severovýchodnej Európy spojené s celodennou návštevou Helsínk.

First moment zľava 15% z ceny v prípade preukázanej úhrady sumy 645,15 eur do 30.09.2018.

Bežná cena zájazdu je 759 eur.

Dní

12

Cena na osobu od

645 €
1. -2. deň:

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Nočný tranzit cez Poľsko. Prejazd cez Suwalskú jazernú oblasť a jej rovnomenné centrum Suwalki. V dopoludňajších hodinách príchod do starobylého mesta Trakai. V tomto najcharakteristickejšom symbole Litvy sa dopĺňajú prírodné krásy okolitých jazier a lesov s históriou. Od roku 1991 je Trakai národným historickým parkom. Staré sídlo litovských kniežat postavené z červených tehál sa nachádza na všetkých prospektoch o Litve. Dodnes tu žije turkická národnostná menšina Karaimov (cca. 100 obyvateľov) praktizujúca judaizmus. Pokračovanie cesty do Vilniusu. 600 tisícová metropola Litvy (UNESCO) sa rozprestiera na sútoku riek Neris a Vilnia. Má kozmopolitný charakter a je „posiata“ sakrálnymi stavbami. Pre pútnikov z Litvy a Poľska je svätým miestom Brána úsvitu s vzácnou relikviou čiernej Vilniuskej Madony. Po Varšave a New Yorku tu žila tretia najväčšia židovská komunita na svete (Jeruzalem severu). V súčasnosti sa z pôvodných 105 synagóg zachovala iba jedna. K najvýznamnejším atrakciám mesta patria Gediminasov hrad, Katedrála, Židovské mesto, Univerzita, Palácový areál, Kostol sv. Anny, Kostol sv. Františka a Bernardína, Kostol sv. Kazimíra, Brána úsvitu (Vilniuska Madona), Kostol sv. Ducha, Tri kríže a mnohé ďalšie.

3. deň:

Príchod do geografického stredu Európy (54º 54' s.š. a 25º 19' v.d.), jedného z viacerých európskych stredov, kde patria aj naše Kremické Bane a viaceré lokality v Česku, Rakúsku, Nemecku, Poľsku, Bielorusku, Estónsku a na Ukrajine. Litovský stred Európy, ktorí určili v roku 1989 renomovaní francúzski vedci z Národného geografického inštitútu patrí k všeobecne najprijateľnejším. Bol zapísaný do Guinessovej knihy rekordov a okolo neho vzniklo aj známe Múzeum stredu Európy. Okolo národného parku Aukšaitija presun jazernou krajinou (vyše 300 jazier) do východného Lotyšska. Prechod cez druhé najväčšie sídlo Lotyšska, priemyselné mesto Daugavpils s masívnou ruskou klasicisticko – empírovou pevnosťou , jedinou v Pobaltí, pochádzajúcou z 19. storočia, ktorá sa zachovala bez výraznejších zmien do najväčšieho pútnického miesta lotyšských katolíkov, Aglony . V aglonskej bazilike sa v polovici augusta na sviatok nanebovzatia Panny Márie schádzajú tisíce pútnikov z celej východnej Európy. Zastávka v regionálnom stredisku Rezekne (nákupy a pohľad na lotyšský "vidiek"). Výstup na najvyšší vrchol celého Pobaltia – Suur Munamägi (Veľké vajce, 318 m n.m.) s rozhľadňou, z ktorej sa nám naskytne výhľad na široké okolie.

4. deň:

Prechod východnou časťou Estónska do druhého najväčšieho mesta krajiny, Tartu. Prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta - Radnica, Radničná zvonkohra, Fontána bozkávajúcich sa študentov, Šikmý dom, Kostol sv. Jána, slávna Tartuská univerzita, založená švédskym kráľom Gustávom II. Adolfom v roku 1632 - prvá univerzita založená na východ od Baltu, vrch Toomemägi s pozostatkami Katedrály, Anjelský most, Diabolský most. Z univerzitného Tartu presun k Čudskému jazeru (Peipsi järv) do rybárskeho prístavu Kallaste a odtiaľ do malej dedinky starovercov, náboženskej skupiny, ktorá sa oddelila v minulosti od jadra pravoslávnej cirkvi Kolkja, ktorá je známa svojimi malebnými drevenými domami, starobylými kostolmi a pestovaním cibule. V dedinke sa nachádza malé Múzeum starovercov. Pokračovanie cesty pozdĺž západného brehu jazera Peipsi do centra celej oblasti, prístavu Mustvee, ktoré je prezývané „hlavným mestom uhoriek“. Nachádzajú sa tu štyri kostoly štyroch vierovyznaní. Počas presunu popri jazere Peipsi možnosť kúpania. Príchod do pohraničného mesta Narva na brehu rovnomennej rieky. Mohutné fortifikačné stavby na ľavej, estónskej strane - Hermanov hrad a na pravej, ruskej strane – Ivangorod. Obidve mestá spája most, kde stoja desiatky ľudí, ktorí čakajú na vstup do jednej, alebo druhej krajiny.

5. deň:

Pokračovanie smerom na západ cez dedinu Palmse, v ktorej sídlila významná pobaltská aristokratická rodina von Pahlensovcov a v ktorej sa nachádza v zámockom komplexe návštevnícke centrum Národného parku Lahemaa do pôvabnej dedinky Altja s množstvom starobylých drevených domov. Príchod do dediny Käsmu na rovnomennom polostrove. Tu si vychutnáme podmanivú atmosféru pokoja a pohody typickej estónskej dedinky na pobreží Fínskeho zálivu. Pohľady na tzv. Kamennú plantáž, rozsiahly priestor porastený machom a borovicami so stovkami roztrúsených bludných (eratických) balvanov nenechá nikoho na pochybách, že sa ocitol v „pobaltskom raji“. Národný park Lahemaa, ktorý bol vyhlásený v roku 1971 ako prvý na území ZSSR si vychutnáme aj prechádzkou po náučnom chodníku popri mori, kde okrem bludných balvanov vidíme borovicové lesy, rašeliniská, vresoviská a mokrade. V tomto prostredí žijú vlky, medvede, rysy, bobry, losy a množstvo vtákov. Príchod do 500 tisícovej estónskej metropoly Tallin (UNESCO). Je to historický klenot medzi mestami Pobaltia, ktorý sa vyvíjal pod silným vplyvom Hanzy. K historickým skvostom mesta patria – Brána Viru, Hellemanova veža, Radnica, Radničná lekáreň (najstaršia v severnej Európe), Kostol sv. Ducha, Kostol sv. Olafa, sídlo KGB, Tri sestry, Tučná Markéta, hradný vrch Toompea, Katedrála Alexandra Nevského, Dlhý Hermann, Katedrála Panny Márie, Kiek – in – de – Kök, palác Kadriorg ai . Punc historickosti mesta je doplnený obyvateľmi oblečenými v dobových kostýmoch, ktorí lákajú návštevníkov ochutnať staré kulinárske špeciality, alebo si zakúpiť umelecké výrobky, vznikajúce priamo na hlavnom námestí, kde sa nachádza aj najznámejšia stredoveká reštaurácia Olde Hansa. Neopakovateľný genius loci tohto mesta nás nenechá chladnými a vo svojom pomyselnom rebríčku „top miest“ Európy ho zaradíte na popredné priečky.

6. deň:

Plavba trajektom cez Fínsky záliv a príchod do hlavného a najväčšieho mesta Fínska, Helsínk. Mesto, ktoré založil švédsky kráľ Gustáv I. Vasa v roku 1550 malo byť konkurenciou mestu Tallinn ležiacemu na opačnej strane Fínskeho zálivu. Helsinki sú najmenšou zo severských pevninských metropol, ale sú ukážkou vynikajúcej fínskej architektonickej školy – empirizmus, klasicizmus, funkcionalizmus. K pamiatkam, ktoré je „potrebné“ v Helsinkách navštíviť patria – trhovisko Kauppatori – prezidentský palác a radnica, Uspenská katedrála(Chrám večného spánku Panny Márie) – najväčší pravoslávny chrám v západnej a severnej Európe, Senátne námestie – Evanjelická katedrála (hlavná dominanta mesta), Univerzita, dom Rytierov, palác vlády, socha ruského cára Alexandra II., Temppeliaukio – impozantný a svetoznámy skalný kostol s vynikajúcou akustikou, Olympijský štadión, na ktorom počas XV.LOH v roku 1952 získal v priebehu jedného týždňa čs. atlét Emil Zátopek tri zlaté medaily, kongresové centrum Finlandia (autor Alvar Aalto) – Konferencia o európskej bezpečnosti a spolupráci v roku 1975, Sibeliov pomník – známy strieborný organ, železné plastiky vytvorené Eilou Hiltunenovou, Esplanadi – hlavná trieda v Helsinkách, Jazdecká socha poľného maršala Mannerheima a ďalšie. Pred vstupom do mesta, ktoré nesie aj prívlastok Dcéra Baltu je postavená námorná obranná pevnosť Suomenlinna, zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

7. deň:

Prechod západnou časťou Estónska. Objavíme spolu ostrovný svet najmenšej pobaltskej krajiny. Presun trajektom na ostrov Muhu a sypanou cestnou hrádzou na štvrtý najväčší ostrov Baltského mora – Saaremaa. Príchod do hlavného mesta ostrova, kúpeľného letoviska Kuressaare so zachovalým biskupským hradom, mestským parkom, kúpeľným pavilónom a historickými expozíciami týkajúcimi sa perzekúcií estónskeho obyvateľstva diktátorskými režimami. V centre mesta nás upútajú kamenné uličky a domy zo 17. a 19. storočia, postavené z kameňa a dreva. Presun do lokality Angla, kde nás uchvátia fascinujúce veterné otočné mlyny dopĺňajúce typický ráz estónskej ostrovnej krajiny. Príchod do lokality Kaali, kde sa nachádza skupina deviatich impaktných kráterov, z ktorých najväčší meria v priemere 110 metrov a má hĺbku 22 metrov. Svojimi rozmermi patrí na ôsme miesto vo svete. V strede je jazero, ktoré dodáva tomuto miestu osobitné mystické čaro. V minulosti bolo považované za sväté a slúžilo ako obetisko. Z najväčšieho estónskeho ostrova presun do „letného hlavného mesta Estónska“, Pärnu. Najväčšie estónske prímorské letovisko, rozkladajúce sa pri rovnomennom zálive pri ústí rovnomennej rieky navštívi počas letnej sezóny každý štvrtý obyvateľ krajiny. Najväčším lákadlom je vyše 7 km dlhá piesočná pláž v južnej časti mesta a bohatý kultúrny a spoločenský život.

8. deň:

Príchod do historického hanzového mesta Cēsis , jedného z najstarších v Lotyšsku. Podľa legendy tu vznikla lotyšská červeno – bielo - červená zástava. Dominantnou pamiatkou mesta je najlepšie zachovaná zrúcanina rádového hradu v Lotyšsku. Livónsky hrad patril vo svojej dobe k najsilnejšie opevneným hradom v Pobaltí. Okrem neho patria k najzaujímavejším pamiatkam Nový zámok, Kostol sv. Jána a Stará radnica . Presun do blízkej dediny Āraiši , kde sa na ostrove uprostred jazera nachádza zrekonštruovaná jazerná pevnosť starých Latgalov. Vybudovaný skanzen s hospodárskymi usadlosťami poukazuje na život v regióne Vidzeme. Cez Siguldu , ktorá je obľúbeným cieľom turistov a významným strediskom zimných športov v Lotyšsku príchod k biskupského hradu Turaida (v jazyku Livov „Božia záhrada“), umiestnenému na svahu nad riekou Gauja. Tento „dvojník“ litovského hradu Trakai je cennou stavbou severskej tehlovej gotiky. Je súčasťou parku, ktorý je pamiatkovou rezerváciou. Nachádzajú sa tu ďalšie archeologické, historické a umelecké monumenty. Silný zážitok poskytujú kamenné sochy vytvorené na motívy ľudových piesní. Pohybujeme sa v Národnom parku Gauja , kde sú popri rovnomennej rieke situované vysoké brehy a strmé svahy pokryté hustými lesmi a pozoruhodné prírodné útvary a skalné útesy. Nie nadarmo sa tejto časti Lotyšska hovorí Lotyšské (Livónske) Švajčiarsko. Presun do Rigy, 800 tisícovej metropoly Lotyšska a celého Pobaltia (UNESCO).

9. deň:

Riga je kultúrnym, politickým, finančným a ekonomickým centrom regiónu. Jej architektúru výrazne ovplyvnil tzv. Jugendstil (secesia) prichádzajúci z Berlína a Viedne na začiatku 20. storočia. V meste na rieke Daugave sa prejavuje aj eklektizmus, robustný a dekoratívny štýl, ktorým sa stavali najluxusnejšie domy v meste. Hlavným predstaviteľom tohto štýlu bol architekt Michail Osipovič Eisenstein, otec slávneho filmového režiséra. K najsilnejším „ťahákom“ mesta patria – Radničné námestie, Dom Čiernohlavcov, Rižský dóm, Kostol sv. Petra, Rižský hrad, Traja bratia, Veľká Gilda, Malá Gilda, Kostol sv. Jakuba, Švédska brána, Prašná veža, Mačací dom, Pomník Slobody a ďalšie. Pozrieme si krásny zámok v Rundále Pils. Príchod na najznámejšie litovské pútnické miesto, Horu krížov v blízkosti štvrtého najväčšieho mesta Litvy. Je to umelo navŕšený pahorok, pokrytý desiatkami tisícov drevených, kamenných a kovových krížov všakovakých tvarov a veľkostí. Aj počas sovietskej vlády si zachovávalo svoj silný náboženský a národný charakter. V roku 1993 navštívil Horu krížov pápež Ján Pavol II a daroval jej vysoký kríž, ktorý je postavený pri vstupe do areálu. Na tomto duchovnou silou popretkávanom mieste sa môžeme v pokoji poprechádzať a uvedomiť si pominuteľnosť ľudského bytia. Presun do Klaipédy.

10.deň:
Cez najvýznamnejší litovský prístav Klaipéda presun na polostrov Kurská kosa – Neringa (UNESCO). Je to jedinečný prírodný fenomén dlhý 97 km a široký od 400 metrov do 4 kilometrov. Polovica patrí Litve, druhá Rusku (Kaliningradská oblasť). Najväčším lákadlom polostrova sú piesočné duny dosahujúce až 70 metrovú výšku. Značná časť je pokrytá lesmi, najmä borovicami, krovinami a trávami. Príchod do letoviska Juodkrantė, ktoré patrí k najstarším novodobým osadám litovskej časti Kurskej kosy. Nachádza sa tu tzv. Jantárová zátoka, ktorá vznikla v roku 1860 pre pracovníkov, ktorí tu ťažili známy jantár. Nad letoviskom sa vyníma Vrch čarodejníc s desiatkami drevených sôch čarodejníc, čertov, drakov a mytologických bytostí, ktoré tu postupne vytvorili ľudoví umelci od roku 1979. Presun do hlavného letoviska na litovskej strane kosy, ktorou je najrušnejšia aj najmalebnejšia osada, Nida. Vďaka okolitým famóznym piesočným dunám sa tejto oblasti hovorilo Pruská alebo Európska Sahara. Okúpeme sa v Baltskom mori, poprechádzame sa po piesočných dunách a pochopíme, prečo tu niekoľko rov žil a pôsobil známy nemecký spisovateľ a nositeľ Nobelovej ceny, Thomas Mann. Príchod do najväčšieho litovského prímorského letoviska, Palangy. V tunajších sanatóriách a rehabilitačných centrách sa liečia choroby dýchacích ciest, kardiovaskulárne ťažkosti a reumatické problémy. Prechádzkou po pešej promenáde nasajeme podmanivú atmosféru tohto strediska. Možnosť večerného kúpania.

11. deň:

Príchod do druhého najväčšieho mesto Litvy, Kaunasu, ktoré je známe svojou stredovekou architektúrou, množstvom múzeí a zvonovými koncertmi. V medzivojnovom období sa stal Kaunas hlavným mestom nezávislej Litvy. Zaujímavosťou pešej aleje Slobody bolo jej vyhlásenie za beznikotínovú zónu ešte v roku 1990. K najvýznamnejším historickým skvostom mesta patria - Radnica (Biela labuť), v ktorej sa pravidelne sobášia manželské páry a na dlhých bielych limuzínach sa potom prevážajú po meste, Kostol sv. Juraja, Katedrála sv. Petra a Pavla (najväčšia gotická stavba v Litve), Perkunasov dom, Vytautasov kostol, Kostol sv. Gertrúdy, Kostol sv. Archanjela Michala, Kaunaský hrad, Múzeum čertov a ďalšie. Presun cez Poľsko na Slovensko.

12. deň: :

Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 22. 07. - 02. 08. 2019 645 €
2. 04. 08. - 15. 08. 2019 645 €

Country manager


Anton Fogaš

anton.fogas@koge.sk

O mne

V cene je zahrnuté


 • 9 x ubytovanie v hoteloch a v hosteloch v Lotyšsku; Litve a Estónsku s polpenziou
 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom
 • trajekt Tallin – Helsinki – Tallin
 • 9 x polpenzia
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku
 • služby sprievodcov cestovnej kancelárie KOGE
 • bedeker CK KOGE o Pobaltí; Fínsku a navštívených destináciách expedičné tričko CK KOGE – cestovanie s geografmi
 • DPH (CK KOGE cestovanie s geografmi je platcom DPH)
 • platcom DPH
 • poistenie storna zájazdu v prípade neúčasti klienta na zájazde z akéhokoľvek dôvodu pokrývajúce 100% zaplatenej sumy

Cena nezahŕňa


 • Cestovné poistenie

Ubytovanie


Ubytovanie je zabezpečené v 3* hoteloch, penziónoch a hosteloch v Litve, Lotyššsku a Estónsku: Hotel Zemaites, Hotel Inger, Hotell Kantri, Ikla Hostel, FOM Center Hotel, NB Hotel, Morena Hotel. Ubytovanie je prevažne v dvojlôžkových izbách. Na niektorých miestach sú k dispozícii aj trojlôžkové a štvorlôžkové izby.

Polpenzia je zabezpečená priamo v hoteli, resp. v blízkej reštaurácii. Raňajky sú formou švédskych stolov a večere pozostávajú z teplej polievky a hlavného jedla.

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, 2016
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016
 

interné stránky