KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Peru a Bolívia  


Zájazdy / Peru a Bolívia

Výlet do magickej Južnej Ameriky. Tajomné chrámy Inkov a ich bájne mesto Macchu Picchu, Nasca, ale aj jazero Titicaca, Caňon del Colca, oáza Huacachina a ostrovy Islas Ballestas

Dní

16

Cena na osobu od

2450 €


Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 01. 05. - 17. 05. 2018 2450 €
2. 05. 10. - 21. 10. 2018 2450 €

Country manager


Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne

V cene je zahrnuté


 • ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • doprava po Peru (vlastným mikrobusom + jeden dlhý presun diaľkovým autobusom + vlak do Machu Picchu a miestny let Cusco – Lima)
 • sprievodca
 • miestni sprievodcovia
 • všetky vstupy
 • DPH

Fakultatívne výlety a služby


 • let nad obrazmi Nasca (okolo 100USD)
 • 3 hodinový výstup na horu Wayna Picchu (15 eur)

Cena nezahŕňa


 • letecká doprava Viedeň/ Praha/ Budapešť - Lima - Viedeň/ Praha/ Budapešť (cena leteniek je pohyblivá - zistíme aktuálnu cenu letenky k danému dňu)
 • fakultatívne aktivity
 • jedlá okrem raňajok
 • cestovné poistenie


1 . a 2. deň

Odlet z Viedne/Prahy alebo Budapešti - Prílet do Limy - hlavného mesta Peru. Transfer do hotela a nocľah. Ďalší deň - Lima, prehliadka mesta, Stará Lima (UNESCO). Návšteva kostola San Francisco (UNESCO). Obed v centre Limy. Odjazd mikrobusom z Limy smerom na Juh. Pachacamac – Archeologické nálezisko, pútnické miesto predinkských a inkských kultúr, peruánske pyramídy. Nocľah v Paracas – dedine na pobreží.

3. deň

Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy (tulene, uškatce). Poobede návšteva Oázy „Huacachina“ pri meste Ica (možnosť Sandboardovania, alebo jazdy po piesku v špeciálnych autách). Večer príchod do mesta Nazca - predtým zastávka na vyhliadku (Mirador), kde je možnosť prvý krát pozorovať záhadné línie a obrazce Nazca. Nocľah v meste Nazca.

4. deň

Nazca (UNESCO) - jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky. Záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť. Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce. Návšteva predinkského pohrebiska Chauchillas kde uvidíte múmie priamo na mieste, kde boli nájdené. Neskoro večer príchod do mesta Arequipa (UNESCO). Nocľah v meste Arequipa (2400 m nad morom.)

5. a 6. deň

Arequipa a výlet do Caňon del Colca. Najväčší kaňon na svete, väčší ako Gran Canyon, cestou pozorovanie stád divých lám. Nocľah v dedine Chivay. Skoro ráno pozorovanie Kondorov. Cesta do mesta Puno. Večer prehliadka mesta. Nocľah v meste Puno.

7. deň

Jazero TITICACA. Celodenný Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros a na ostrov Taquile, na ktorých prežívajú zbytky miznúcich populácií pôvodných Indiánov. Nocľah v Pune.

8. deň

Pozdĺž jazera Titikaka k ruinám Tiahuanacu (UNESCO), už v Bolívii do mesta La Paz. Nocľah v La Paz.

9. deň

Voľný deň, kedy je možnosť využiť ponuku fakultatívnych výletov – „Cesta smrti“ – na bicykli, alebo výstup 3000 výškových metrov na horu Chalcantaya vysokú 5421 m n.m. Nocľah v La Paz.

10.deň

Prehliadka mesta La Paz, Valle de la Luna (mesačná krajina), presun cez mesto Copacabana - najväčšie pútnické mesto v Bolívii. nocľah v Pune.

11. deň

Celodenný autobusový presun cez pohorie Ánd do mesta Cusco (UNESCO), cestou návšteva chrámu boha Wirakocha v Raqchi. Večer prehliadka mesta Cusco, nocľah v meste Cuzco.

12. deň - Voľno v Cuscu. Budete mať turistický lístok, ktorý zahŕňa vstup do rôznych múzeí. Fakultatívny 14-hodinový výlet na horu Vinicunu (dúhová hora)

13. deň - Posvätné údolie Inkov. Návšteva pôvodnej inkskej dediny Chinchero. Návšteva Moray (Inkská univerzita), návšteva inkských soľných baňí. Večer cesta vlakom.a nocľah v Aguas calientes pod Machu Picchu.

14. deň - MACHU PICCHU (UNESCO) - zabudnuté mesto Inkov. Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí (fakultatívny výlet na horu Huayna Picchu). Vstávame skoro ráno aby sme boli medzi prvými. Poobede vlak do Ollantaytambo a autobus do Cusca. Nocľah v Cuscu.

15. deň – CUSCO – 4 pamiatky - bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay. Pevnosť Pucapucara. Popoludní let do Limy. Večer návšteva Parku fontán (zapísané v Guinessovej knihe rekordov). Nocľah v Lime.

16. deň - Moderná Lima, nákup suvenírov a cesta do Európy.

17. deň - Príchod do Európy, plní zážitkov.

Ubytovanie


v dvojlôžkových izbách v hoteloch s raňajkami v cene
Príplatok za jednoposteľovú izbu je 200 eur.

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.