KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Lofoty  


Zájazdy / Lofoty

10 nádherných dní spoznávania jedinečnej prírody v najkrajšej časti Nórska, ktoré sa pokladá za najkrajšiu krajinu na svete. Prírodné a kultúrne skvosty najúžasnejšieho regiónu severnej Európy.

First moment zľava 15% z ceny v prípade preukázanej úhrady sumy 1606,50 eur do 30.09.2018.

Bežná cena zájazdu je 1890 eur.

Dní

10

Cena na osobu od

1606 €
1. deň :

Letecký presun z Viedne do Oslo a následne z Oslo do Bodø. Večerný trajekt z Bodø do Moskenes (Lofoty). Bodø je hlavné mesto provincie Nordland. Má viac než 45 tisíc obyvateľov a je poslednou stanicou Nordlandbanen (severská železnica). Moderný Domkirken, ale aj Letecké múzeum (Norsk Luftfartsmuseum) robí mesto príťažlivým. Mesto bolo založené v roku 1816 ale najväčší rozkvet nastal až s lovom a spracovaním sleďov počas 19.storočia. V tej dobe bola neďaleko mesta (cca 40 km) najbohatšia obchodná stanica v Nordlande Kjerringøy, ktorá je dnes najkrajšie obývanou časťou krajiny. Neďaleko od mesta nájdeme jeden z najsilnejších prílivových prúdov Saltstraumem. Mesto je tiež dôležitým bodom pre cestu na súostrovie Lofoty, ktoré je vzdialené necelých 100 km trajektom na ostrov Moskenesøy.

2. deň :

V tento deň si urobíme vychádzku po pobreží ostrova Flakstadøya. Flakstadøya je ostrov, ktorý sa preslávil hlavne zrekonštruovanou rybárskou dedinkou Nusfjord, ktorá dnes slúži ako ukážka miestneho pôvodného životného štýlu. Budeme mať možnosť nazrieť takmer do každého domu. Od roku 1975 tu prebieha pilotný projekt zachovania stavebných tradícií Nórska. Na severnej strane sa nachádzajú piesočnaté pláže vhodné pre kúpanie alebo surfing. V popoludňajších hodinách navštívime Svolvæer - hlavné mesto Lofot, ktoré je typickou rybárskou obcou s červenými domčekmi. Za symbol Svolværu sa považuje skala Svolværgeita – rohatá koza, ktorú korunujú dva tesne vedľa seba stojace kamenné bloky, ktoré pripomínajú rohy.

3. deň :

Lofoty sa na prvý pohľad zdvíhajú ako obrovská stena z mora a preto sa tiež niekedy nazývajú aj Lofotská stena „Lofotenveggen“. Tiahnu sa v dĺžke 160 km a ich celková rozloha je okolo 1200 km². Cestou na Lofoty si vychutnáme mosty a tunely zo súostrovia Vesterály. Šesť veľkých a veľké množstvo malých ostrovčekov súostrovia Lofoty patria k najmalebnejším zákutiam na severe Nórska. Ich strmé útesy poskytujú útočisko vtákom a zelené koberce trávy pastvu miestnym ovciam. Každoročne sem priplávajú kŕdle tresiek z Barentsovho mora naklásť ikry. Lofoty takmer vôbec nie sú zalesnené a keď nezoberieme do úvahy kríčky, siahajúce v chránených polohách do výšky 2 metre alebo vysadené stromy pri ľudských sídlach tak tu panuje tundra. Väčšina hôr je neprístupná a pôvodne sa sem ľudia dopravovali iba loďami. Od 60.rokov, keď sa vystavalo niekoľko hlavných mostov, sa situácia významne zmenila. Ostrovy žijú v lete najmä turistickým ruchom a v zime lovom tresiek. V lete tu ľudia pozorujú nekonečné polnočné slnko nad hladinou mora (od 27.05. do 15.07.), v zime tu rybári vyrážajú za svojim štedrými úlovkom. Prakticky všade po súostroví budeme nachádzať sušiaky na tresky, v zime prehnuté pod množstvom rýb, v lete však prázdne. Typickým pozostatkom rybárskeho života sú 4 -10 miestne chatky rouber, kde v zime bývajú rybári a v lete si ich môžu vychutnať aj turisti.

4. deň :

Najväčším ťahákom ostrovov Vesterály je veľrybie safari za najväčšími cicavcami, ktoré do vôd Atlantiku priplávajú pravidelne každý rok. Z osady Andenes vyplávame na niekoľkohodinovú plavbu, pri ktorej (ak budeme mať šťastie) budeme môcť pozorovať tieto nádherné morské živočíchy. Pred plavbou si pozrieme Múzeum veľrýb v Andeneskom prístave. Vesterály sa nachádzajú na sever od súostrovia Lofoty, a zahŕňajú ostrovy Andøya, Langøya, Hadseløya, časť ostrova Austvågøya a Hinnøya. Ich celková plocha je viac než 3000 km² a sú tak rozsiahlejšie než známejšie Lofoty. Ležia severnejšie a jazdia sem milovníci vtáctva, hniezdia tu ich početné kolónie. Všetky ostrovy sú v súčasnosti dostupné po súši, ale trajektová doprava je bežnou súčasťou miestneho života. Aj na Vesteráloch navštívime diela tzv. Artscape Nordland. Hlavnými strediskami na ostrovoch sú Sortland, Andenes, Stokmarknes, Myre a Straume a Harstad. Zaujímavým výletom je tiež uzučký Trollfjord. V najvzdialenejšom mieste – Andenes nájdeme letisko a je najčastejším cieľom kvôli výletom za pozorovaním veľrýb. Tiež tu nájdeme expozíciu rôznych druhov veľrýb. V Melbe nájdeme múzeum Vesteál a múzeum rybárskeho priemyslu.

5. deň :

Názov mesta Narvik počul už snáď každý, kto sa čo len trochu zaujíma o geografiu. Práve preto nás možno prekvapí nenápadnosť tohto mesta, ktoré keby nebolo prepravy švédskej železnej rudy z Kiruny a v dôsledku toho vybudovania železničnej trate Ofotenbanen, našli by sme tu len niekoľko stavieb, ktoré tu stáli aj skôr. Avšak kombinácia nikdy nezamŕzajúceho mora vo fjorde, strategickej suroviny a možnosť jej rýchlej prepravy zo Švédska spôsobili, že z tohto zapadnutého miesta sa stal prístav veľkého významu. Toto zistil aj Hitler, ktorý potreboval železnú rudu v nemeckých hutách a fašistické vojská preto Narvik ovládli počas II. svetovej vojny ovládli na viac než 5 rokov. Výstavba trate, ktorá je dnes už plne elektrifikovaná, začala v roku 1885 a o 17 rokov neskôr sa už presúval prvý nákladný vlak cez laponské hory z Kiruny k Nórskemu moru prekonávajúc malebné pohorie Abisco. Jazda po Ofotenbanen patrí k veľkým zážitkom, rovnako ako pohľad na mesto z vrcholku lanovej dráhy (ktorá v lete jazdí do neskorého večera). Presunieme sa na ostrov Hinnoya na súostroví Vesterály, ktorý je najväčším nórskym ostrovom (2 198 km²). Dostaneme sa naň po kilometrovom moste Tjelsundsbrua. Najvyššou horou ostrova je turistami obľúbená hora Moysalen. Poblíž nej sú krásne vodopády.

6. deň :

V tento deň navštívime Altu, dedinku, ktorá sa rozrástla a splynula so svojimi susedmi, takže vytvorila najobývanejšie územie na Finmarku. Nachádza sa na brehu fjordu Altafjorden a dnes má 17,5 tisíc obyvateľov. Alta má letisko, je priemyselným a vzdelávacím centrom a vďaka Golfskému prúdu aj poľnohospodárskym strediskom. Okolité rieky poskytujú dostatok lososov a v roku 1973 boli neďaleko dediny Hjemmeluft objavené skalné rytiny staré 2 – 6000 rokov a boli zapísane do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dokazujú, že v tejto oblasti žili ľudia už v dobe kamennej a živili sa lovom vtákov, rybolovom a svoj život znázorňovali práve skalnými rytinami. Po ich objavení tu bolo vybudované unikátne prírodné múzeum, v ktorom sa nachádzajú tisíce kresieb, z ktorých sú niektoré staré viac ako 6 000 rokov. Rovnako sa tento deň presunieme do Tromsø, najsevernejšie položeného univerzitného mesta na svete. Mestská zástavba sa rozkladá na niekoľkých ostrovoch prepojených mnohými tunelmi, ktoré v súčte merajú desiatky kilometrov. Úplnou raritou sú potom dve križovatky s kruhovými objazdmi priamo uprostred sústavy tunelov. Archeologické nálezy potvrdili prítomnosť ľudí v tejto oblasti už viac ako pred 9 000 rokmi. V meste sa nachádza údajne tiež najsevernejší pivovar na svete a najsevernejšia botanická záhrada. V meste môžeme navštíviťTromsøkatedral (nórska celodrevená katedrála postavená v roku 1861),Ishavskatedral (pozoruhodný moderný kostol z roku 1965) a akvárium Polaria z roku 1998. Tromsø sa niekedy nazýva aj hlavné mesto nórskeho severu s 300 slnečnými dňami v roku a v minulosti bolo východiskovým bodom všetkých polárnych expedícií. V meste sa nachádza pamätník Nobileho výpravy a všetkých, ktorí zahynuli pri jeho záchrane.

7. deň :

Navštívime najsevernejší bod našej cesty Nordkapp – Severný mys. Je to 308 m vysoký skalný výbežok. Jeho názov pochádza od Richarda Chancellora, ktorý chcel plavbou okolo neho v roku 1553 nájsť severovýchodnú cestu do Číny. Na Nordkappe nevynecháme Nordkapphallen, v ktorej sa nachádza nádherná filmová projekcia premien Nordkappu počas ročných období. Prejdeme sa pešky k najsevernejšiemu miestu Európy na mys Knivskjellodden na 71º11´8´´ SZŠ. Napriek tomu, aj o tom, že je tento mys najsevernejším bodom Európy by sa dalo polemizovať, pretože rovnako ako aj Nordkapp, leží na ostrove severne od pevniny. Priamo na skalnom výbežku sa nachádzajú predajne suvenírov, reštaurácie, bary, podzemné kino a tiež kaplnka. Cez presklenú stenu zasadenú do skalnatých útesov nad morom budeme sledovať najkrajšiu severskú scenériu z kombinácie Slnka a mora. Najväčším fotografickým suvenírom, ktorý si z Nordkappu určite prinesiete je fotografia pod známou skulptúrou glóbusu, tesne nad tým ako skala útesu začne prudko klesať k hladine mora.


8. deň :

Celý deň sa budeme presúvať fínskou časťou Laponska, ležiacou za severným polárnym kruhom. Pôvod názvu Laponsko pochádza zo švédskeho názvu Lappmarken („krajina Sámov“). Laponsko sa dnes rozprestiera na území štyroch štátov – Fínska, Švédska, Nórska a Ruska. Budeme prechádzať jeho severovýchodnou časťou, ktorá ma podobu nízkej plošiny s množstvom močiarov a jazier, z ktorých najväčšie je jazero Inari. Pôvodní obyvatelia Laponska Sámovia sa dnes snažia o etnickú autonómiu a v Nórsku dokonca funguje samostatný sámsky parlament. Počas cesty sa budeme zastavovať v typických sámskych obydliach s možnosťou zakúpenia regionálnych suvenírov v sámskych obchodíkoch so suvenírmi.

9. deň :

Cesta pozdĺž západného pobrežia Botnického zálivu so zastávkami v malých švédskych rybárskych osadách. Príchod do fínskeho mestečka Rovianemi , administratívneho a obchodného centra fínskej najsevernejšej provincie Laponska, ktoré sa v roku 2006 zlúčilo so svojim dedinským okolím do jedinej obce, čím sa stalo rozlohou jedným z najväčších miest na svete a najväčším v Európe, hoci v ňom žije len asi 60 000 obyvateľov. Asi 8 km od Rovianemi sa nachádza Dedina Santa Clausa, ktorá leží priamo na severnom polárnom kruhu. V dedine sa nachádza množstvo atrakcií a obchodov so suvenírmi priamo súvisiacimi s tematikou Santa Clausa, ako aj pošta Santa Clausa, ktorá vybavuje hlavne vianočné želania pisateľov z celého sveta.

10. deň :

Letecký presun z Bodø do Oslo a následne z Oslo do Viedne.


Program môže byť počas pobytu upravený a prispôsobený aktuálnemu dennému počasiu, avšak snahou organizátorov a sprievodcov bude vždy stihnúť maximum z naplánovaných atrakcií, prípadne nájsť rovnako atraktívny náhradný program.

Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 21. 06. - 30. 06. 2019 1606 €
2. 14. 07. - 23. 07. 2019 1606 €
3. 06. 08. - 15. 08. 2019 1606 €

Country manager


Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne

V cene je zahrnuté


 • spiatočná letenka Budapešť - Oslo - Bodø a späť Tromsø - Oslo - Budapešť
 • doprava 9-miestnym mikrobusom po celej trase poznávacieho zájazdu
 • trajekt v Nórsku Bodø do Moskenes
 • vstup na Nordkapp
 • poplatky za miestne trajekty a prechody cez platené mosty na Lofotách a Vesteráloch
 • 9 x ubytovanie v chatkách v kempoch a hosteloch v Nórsku
 • 9 x raňajky formou bufetu pripraveného aj z miestnych produktov a špecialít
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie KOGE
 • bedeker CK KOGE o severnom Nórsku a navštívených destináciách
 • expedičné tričko CK KOGE – cestovanie s geografmi
 • DPH (CK KOGE-cestovanie s geografmi je platcom DPH
 • poistenie storna zájazdu v prípade neúčasti klienta na zájazde z akéhokoľvek dôvodu pokrývajúce 100% zaplatenej sumy

Cena nezahŕňa


 • ďalšie vstupy podľa programu a preferencií účastníkov zájazdu

Ubytovanie


Ubytovanie v Nórsku je zabezpečené v kempoch s chatkami. Kempy sú umiestené v pekných prírodných lokalitách. Chatky sú pre 4 osoby. V každej chatke sa nachádzajú 4 postele (väčšinou  2 poschodové), základné vybavenie ako stôl, stoličky a v niektorých kempoch  je k dispozícii v chatkách  i základné kuchynské vybavenie a chladnička. Sociálne zariadenie (WC a sprchy) sú spoločné, v mnohých kempoch je k dispozícii za poplatok aj práčka a sušička. Potrebné je vziať si so sebou vlastný spací vak.

Strava


Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, 2016
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016
 

interné stránky