KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Korzika  


Zájazdy / Korzika

Krása Korziky, štvrtého najväčšieho ostrova Stredozemného mora, zeleného kusa krajiny porasteného bukmi, borovicami, gaštanmi a olivami, je dych berúcim miestom pre nadšencov horskej turistiky, kultúry a histórie i prímorských aktivít. S rozlohou 8 680 km² predstavuje akýsi miniatúrny svetadiel. Korzika je ostrovom neopakovateľných kontrastov a svojou krásou patrí medzi turistickú klasiku.

First moment zľava 15% z ceny v prípade preukázanej úhrady sumy 650,25 eur do 07. 11. 2018.

Bežná cena zájazdu je 765 eur.

Dní

10

Cena na osobu od

650 €1.deň:
Napoludnie odchod z Ružomberka, zastávkyna nástupných miestach Slovenska, prechod cez Ra-kúsko a nočný prejazd do Talianska.

2.deň:
Ranný trajekt z talianskeho Livorna do Bastie, 4-hodinová plavba s výhľadmi na Toskánske ostrovy Capraia a Elba. Popoludňajšia prehliadka Bastie a jej starého prístavu „Le Vieux-Port“, kostola Sv. Jána Krstiteľa „Eglise St Jean Baptiste“ a rozchod v janovskej citadele. Prechod do kempu Marina di Pinarello pri Porto Vecchiu.

3.deň:
Výlet do mesta Porto Vecchio, korzického „Saint Tropez“, najrozľahlejšieho mesta ostrova. Mesto v nádhernej zátoke, kde sa v sezóne neustále zabáva. Mimo sezóny je to pokojné pobrežné mestečko. Pitoreskné Haute Ville (horné mesto) so svojimi vedľajšími uličkami a obchodíkmi s tera-sami má kúziel na rozdávanie. Bastion de France (Francúzska bašta), ktorá je súčasťou mestských hradieb celosezónne hostí výstavy s voľným vstupom. Pokocháme sa pohľadom na soľné jazerá a mestský prístav z Janovskej brány (Porte Génoise). Popoludní náš čakajú krásy pláže v Palombagii, v rebríčkoch hodnotenej ako jedna z najkrajších pláží Európy. Biely piesok, borovice a palmy, voňavý eukalyptus, levanduľa, zemolez...

4.deň:
Výjazd okolo priehrady L´Ospédale, prechádzkak 60-metrovému Borovicovému vodopádu (Piscia di Gallo).

5.deň:
Prehliadka starého Sartène, najkorzickejšieho“ mesta a vraj povestného sídla miestnej mafie, cestou vyhliadka na skalu v podobe „Leva z Roccapiny“ Lion de Roccapina. Návšteva rovnomennej juhozápadnej zátoky, kúpanie alebo prechádzka k nezvyčajnému skalnatému útvaru s nádherným výhľadom na zátoku (podľa počasia).

6.deň:
Výjazd do vnútrozemia cez Bavelský priesmyk Col de Bavella (1318 m n. m.) do horského masívu Bavella. Celodenná turistika s nádhernými výhľadmi a iný-mi zaujímavosťami.

7.deň:
Oddychový deň na nádhernej pláži Sainta Giulia lemovanej voňavými borovicami s možnosťou prímorského športového vyžitia: šnorchlovanie, plavba kajakom, jazda na vodnom skútri aj potápanie. Nasávanie stredomorskej atmosféry, relaxovanie, zbieranie mušlí či obed v „paillote“ – malebnej drevenej reštaurácií? Každému podľa chuti a vlastného výberu.

8.deň:
Zájazd do Bonifacia, najjužnejšieho mestečka Korziky postavenom na vysokých vápencových útesoch. Doobedňajší výlet loďou umožní vidieť prekrásne 80 metrov vysoké útesy z úplne inej perspektívy, ďalej maják Madonetta - ochranca námorníkov, schodisko kráľa Aragona i tajuplnú Dračiu jaskyňu s mnohofarebným morským dnom a hrou slnečných lúčov. Čaká nás prehliadka starého mesta - Janovskej citadely s malebnými uzučkými uličkami, románskym kostolom sv. Márie a gotickým kostolom sv. Dominika, obchodíkov s tradičnými korzickými výrobkami, vojenskej pevnosti s nádhernými výhľadmi a netradičného cintorínu. V prístave netreba zabudnúť ochutnať vraj najlepšiu zmrzlinu v Európe! Nasledovať bude putovanie pobrežnou cestičkou cez macchiu [mačiu] na najjužnejší bod Korziky mys Capo Pertusato s výhľadom na 7 km vzdialenú taliansku Sardíniu.

9. a 10.deň:
Ranný prejazd do Bastie, trajekt do Livorna. V neďalekej Pise prechádzka na Dómske námestie k šikmej veži, prehliadka okolitých monumentov – katedrály, krstiteľnice, cintorína Composante Monumentalo, prejazd na Slovensko, príchod v popoludňajších hodinách.

Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 24. 06. - 03. 07. 2019 650 €
2. 01. 07. - 10. 07. 2019 650 €
3. 22. 08. - 31. 08. 2019 650 €
4. 29. 08. - 07. 09. 2019 765 €
5. 29. 08. - 07. 09. 2019 650 €

Country manager


Miroslava Majchútová

miroslava.majchutova@koge.sk

O mne

V cene je zahrnuté


 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom na a z Korziky
 • poplatky za trajekty z Livorna (Taliansko) do Bastie (Korzika) a späť
 • atraktívna vyhliadková plavba po v príbrežných vodách najjužnejšieho mestečka Korziky Bonifacia postavenom na vysokých vápecových útesoch
 • všetky fakultatívne výlety počas korzického pobytu
 • 7 x ubytovanie v kempe Marina Corsa pri Ghinonaccia
 • 7 x polpenzia (raňajky formou bufetu - večera zložená z polievky a hlavného jedla) pripravovaná v našej expedičnej kuchyni s využitím miestnych surovín a produktov
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku
 • služby sprievodcov cestovnej kancelárie KOGE
 • bedeker CK KOGE o Korzike a navštívených destináciách
 • expedičné KOGE tričko
 • DPH (CK KOGE-cestovanie s geografmi je platcom DPH)
 • poistenie storna zájazdu v prípade neúčasti klienta na zájazde z akéhokoľvek dôvodu pokrývajúce 100% zaplatenej sumy

Cena nezahŕňa


 • Cestovné poistenie

Ubytovanie


Ubytovanie je zabezpečené v jednom kempe počas celého zájazdu.

Ubytovacie zariadenie Residence de Tourisme Marina Corsa sa nachádza 5 km od mesta Ghisonaccia na pobreží Costa Serena. Sú tu apartmány s vlastným stravovaním, záhradou s výhľadom na more. Všetky apartmány v tejto rezidencii majú balkón alebo zariadenú terasu. Každý apartmán má samostatný vchod. Vo vnútri každého apartmánu je obývacia izba s posedením, vlastná kúpeľňa a kuchynka so sporákom, chladničkou a kávovarom. Obchody a reštaurácie sú v okruhu 500 metrov od ubytovania.

Ubytovanie je nasledovné:


Apartmán pre 2 osoby - samostatná izba (1 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa


Apartmán pre 4 osoby - 2 samostatné izby (2 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa


Apartmán pre 6 osôb - 3 samostatné izby (3 x dvojlôžková izba), obývacia miestnosť s kuchynkou, kúpeľňa

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, 2016
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016
 

interné stránky