KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Grónsko  


Zájazdy / Grónsko

S najväčšou pravdepodobnosťou zájazd, ktorý vám sprostredkuje to najlepšie a najdobrodružnejšie, čo môžete v Južnom Grónsku zažiť, vrátane úžasných výletov do tundry, nezabudnuteľnej exkurzie na grónske ľadovce, a tiež najväčšie a najkrajšie hory a zvislé steny v Grónsku - Ketil a Ulamertorssuaq, v slávnom fjorde Tasermiut, ktoré sú považované za jedny z desiatich zázrakov Arktídy.

Dní

15

Cena na osobu od

2995 €


Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 16. 07. - 30. 07. 2017 2995 €
2. 01. 08. - 15. 08. 2017 2995 €
3. 15. 08. - 29. 08. 2017 2995 €
4. 16. 07. - 30. 07. 2017 3305 €
5. 27. 08. - 10. 09. 2017 3305 €

Country manager


Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne

V cene je zahrnuté


 • let Reykjavik/Kodaň – Narsarsuaq a späť
 • odborný sprievod - člen organizácie Tasermiut; South Greenland Expeditions alebo sprievodca CK KOGE (hovoriaci po anglicky a slovensky)
 • presuny na území Grónska; ako sú uvedené v tomto programe
 • plná penzia (okrem večere pri pobyte v mestách a obeda posledného dňa)
 • ubytovanie na území Grónska; ako je uvedené v tomto programe
 • vstup do “Múzea kultúry a tradícií Inuitov” v meste Nanortalik
 • vybavenie potrebné pre pobyt v stanoch a prepravu na RIB člnoch

Fakultatívne výlety a služby


 • výlet na kajakoch: 70 € (minimum 2 záujemcovia)

Cena nezahŕňa


 • letiskové dane a poplatky (okolo 145 € pri odlete z Reykjaviku / 200 € pri odlete z Kodane)
 • ubytovanie; strava a preprava v Reykjavíku alebo Kodani (tieto záležitosti Vám na Vaše vyžiadanie dokážeme zabezpečiť)
 • cestovné poistenie (za výhodných podmienok zabezpečuje CK KOGE)
 • večera pri pobyte v mestách Nanortalik; Qaqortoq a Narsaq
 • obed v deň príletu a odletu
 • mimoriadne výdavky v súvislosti s nepriaznivými poveternostnými podmienkami (vrátane ťažkostí a zmien programu v súvislosti so zmenami počasia alebo aktuálneho stavu ľadovcov) alebo odkladom odchodov v rámci leteckej či námornej prepravy


Deň 1: tábor Qaleraliq

Let z Reykjaviku (letisko pre vnútroštátne lety) do Narsarsuaqu (alternatívna možnosť odletu z Kodane). Privítanie na letisku. Príprava výstroje a sprostredkovanie základných inštrukcií. Presun do tábora Qaleralliq - cez fjord Tunulliarfik pomedzi plávajúce ľadovcové kryhy -, ktorý leží na malej pieskovej pláži s nádherným výhľadom na tri ústia ľadovcového masívu Qaleralliq. Prvú noc strávime v tomto tábore, a budeme všetkými zmyslami vychutnať nádhernú scenériu spolu so zvukovými efektami, ktoré vydávajú ľadopády uvoľňujúce sa z ľadovcových blokov (sérakov).

Ubytovanie v stanoch.

Deň 2: Výhľad na vnútrozemský ľadovcový masív

Výstup do základne pri jazere Tasersuatsiaq s panoramatickým výhľadom na vnútrozemský ľad. Peší výstup cez pieskové, púšti podobné údolie, ktoré nás zavedie do celkom iného sveta - sýtozelenej tundry. Popri jazere sa dostaneme až k úpätiu 400 metrov vysokej hory, z ktorej vrcholu sa budete môcť pokochať úžasným výhľadom na jedno z najväčších jazier Južného Grónska. Toto výnimočné miesto, jeden z najskvelejších vyhliadkových bodov, vám taktiež ponúkne možnosť aspoň zrakom preskúmať nekonečnú ľadovú pokrývku rozprestierajúcu sa na sever až po Arktický oceán (tzv. Inlandis) a uvidieť nunataky, skalnaté výbežky týčiace sa nad ľadovou pláňou ako orientačné body. Nazbierame si hríby a čučoriedky, a určite uvidíme aj soby karibu, ktorých v týchto miestach žijú celé stáda. Zostup do tábora.

Ubytovanie v stanoch.


Deň
3: Exkurzia na ľadovec s výhľadom na ľadovcové steny

Na špeciálnom gumovom člne sa preplavíme cez ľadovcové kryhy a zblízka si obzrieme krásu ľadovcových stien a útvarov, ktoré možno nájsť v mori do vzdialenosti viac než 10 kilometrov od hlavného ľadovcového masívu, ktorý bol pôvodne jedným celkom, no v dôsledku dramatických klimatických zmien sa rozpadol na tri časti .

Odtiaľ sa vydáme na exkurziu po ľade - úžasný výstup v špeciálnej obuvi s horolezeckými mačkami (ktoré budú k dispozícii pre všetkých účastníkov) na jeden z najstarších ľadovcových masívov na planéte. Preskúmame jeho pukliny, výmole jaskyne, séraky a ďalšie útvary, ktoré robia z tohto ľadovca jeden z najúžasnejších prírodných labyrintov na svete.

Kvalifikovaný horský sprievodca , ktorý sa postará o to, aby bolo všetko naše vybavenie v úplnom poriadku, ako aj o bezpečnosť celej skupiny, nám navyše poskytne mnoho zaujímavých informácií o osobitých charakteristikách ľadovcov Južného Grónska. Jedinečný a vzrušujúci zážitok, ktorý prekvapí tých, ktorí ešte nikdy nič podobné nevideli, rovnako ako skúsených cestovateľov, ktorí už mali možnosť obdivovať krásu ľadovcov aj predtým. Najsilnejší zážitok, jeden z vrcholov celého pobytu a neopakovateľná pastva pre oči.
Ubytovanie v stanoch.

Deň 4: Narsaq

Plavba do Narsaq u, tretieho najväčšieho mesta na juhu Grónska s takmer 1500 obyvateľmi. Voľný večerný program s možnosťou prehliadky múzea a návštevy obchodov s kožušinami, miestneho chrámu a jednej z niekoľkých reštaurácií, kde si môžete dať večeru alebo pohárik v spoločnosti miestnych obyvateľov. Počas plavby do Narsaqu dokonca možno uvidíte aj veľryby.

Ubytovanie v hosteli.

Deň 5: Saarloq. Termálne pramene na ostrove Uunartoq

Labyrintom skalných ostrovčekov sa preplavíme k malebnej, no takmer neobývanej dedinke Saarloq, kde si urobíme prestávku s krátkou prehliadkou okolia.

Popoludní sa vydáme na ostrov Uunartoq. Budeme sa musieť preplaviť spletitým systémom fjordov, ktoré na prvý pohľad pripomínajú Škótsko, a sú v zajatí večného ľadu. Po ceste minieme usadlosť Alluitsup Paa, obľúbený vyhliadkový bod všetkých pozorovateľov veľrýb, ktoré budeme mať možnosť pozorovať počas celej cesty. V cieli budeme mať dostatok času užiť si horúce pramene (jediné termálne pramene na území Grónska, ktoré sú sprístupnené verejnosti), populárnu dovolenkovú destináciu mnohých miestnych obyvateľov, ktorí sem prichádzajú z celého Grónska. Počas kúpania budete mať výhľad na ľadovce plávajúce iba 500 metrov od vás na hladine fjordu.

Noc strávime v stanoch na ostrove Uunartoq.

Deň 6: Lovecká usadlosť a tábor pri rieke Kuusuaq

Presun do Tasiusaq u, malebnej dedinky s 80 obyvateľmi, kde sa budete môcť pozrieť, ako ťažko sa tu žilo ešte pred niekoľkými desiatkami rokov. Pred stoštyridsiatimi rokmi totiž všetci obyvatelia tejto dedinky vymreli od hladu. Až v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia sa sem znovu vrátil život vďaka potomkom a príbuzným jej pôvodných obyvateľov. Dedinka je zasadená do nádhernej prírodnej scenérie s výhľadom na vrcholky hôr. Celodenná pešia túra k ústiu rieky Kuusuaq, ktorá je najobľúbenejším miestom na výlov lososov na území Južného Grónska. Prechod pomerne náročným horským terénom k jazeru Tasersuaq, cez horský priechod Saputit, ktorý bol umelo vytvorený obyvateľmi Tasiusaqu, aby mali lepší prístup jazeru Tasersuaq. Večera a noc v tábore pri rieke Kuusuak.

Ubytovanie v stanoch.

Deň 7: Tábor Tasermiut

Plavba cez fjord s rovnakým menom až k ľadovcu Tasermiut. Po ceste uvidíme tri nádherné hory - Ketil, Ulamertorssuaq a Tinitertuup – a dostaneme sa až na hranicu ľadovcov, kde budeme mať možnosť uvidieť jedinečnú, 1 400 metrov vysokú stenu ľadovca, ktorá sa ako majestátny trojkilometrový ľadopád zvažuje k moru.

Noc strávime v tábore pod obrovským Ulamertorsuaq om - jednou z najväčších a najstrmších stien na svete, ktorá predčí dokonca aj slávneho “Kapitána” v Yosemitskom údolí – na mieste, kde zvyčajne táboria všetci milovníci náročných horolezeckých výstupov. Tento fjord je považovaný za jeden z desiatich Arktických zázrakov.

Ubytovanie v stanoch.

Deň 8: Nalumasortoq

Nenáročná prechádzka k úpätiu ľadovca nádherným žulovým masívom Nalumasortoq , ktorého takmer úplne hladké steny vysoko oceňujú milovníci špičkového horolezectva prichádzajúci na juh Grónska. Z cieľového bodu našej túry si budeme môcť pozrieť južnú stranu hory Ketil a severnú stranu hory Ulamertorssuaq, a obdivovať nádhernú vysokohorskú a ľadovcovú scenériu. Môžete loviť ryby, zbierať slávky, hríby alebo čučoriedky. Z tábora budete mať úžasný výhľad na západnú stenu hory Ulamertorssuaq vo chvíli, keď sa jej dotýkajú posledné lúče zapadajúceho slnka.

Ubytovanie v stanoch.

Deň 9: Ulamertosuaq

Turistický výstup k stene Ulamertorssuaq, ktorá sa považuje za najnáročnejšiu veľkú stenu ("Bigwall") Arktídy a za jednu z desiatich najlepších lezeckých stien na celom svete. Pobyt v jedinečnej nádhernej horskej scenérii plnej skalných stien a ľadovcov. Noc strávime v tábore.

Ubytovanie v stanoch.

Deň 10: Nanortalik

Na gumových člnoch sa preplavíme do Nanortaliku, najjužnejšieho mesta Grónska, ktoré je s takmer 2300 obyvateľmi druhým najobývanejším mestom na juhu krajiny. Navštívime Múzeum kultúry a tradícií Inuitov, najlepšie múzeum na juhu Grónska. Večer máte voľný program. Môžete sa navečerať v jednej z miestnych reštaurácií, poprechádzať sa po meste, nakupovať, zájsť si na rybí trh alebo zastaviť sa na pohárik s obyvateľmi mesta, kde nedávajú dobrú noc líšky, ale „polárne medvede“ – ako hovorí preklad názvu mesta. Šanca, že v jeho uliciach nejakého polárneho medveďa naozaj stretnete je minimálna, hoci toto miesto je väčšinu roka vďaka ľadu odrezané od okolitého sveta. V prípade záujmu môžete absolvovať prehliadku mesta a jeho okolia s odborným sprievodcom.

Ubytovanie v hosteli.

Deň 11: Alluitsup Paa. Qaqortoq, hlavné mesto Južného Grónska

Presun na člnoch do Alluitsup Paa. Navštívime túto malú usadlosť na brehu mora, kde žijú lovci a rybári, a pozrieme si jej okolie.

Odtiaľ sa vyberieme do Qaqortoqu, hlavného mesta Južného Grónska, ktoré bolo založené v roku 1775. V súčasnosti má viac než 3000 obyvateľov a je vraj najčarovnejším a najkrajším mestom v celom Grónsku. Samostatne si budete môcť obzrieť jeho pestrofarebné domy, pokochať sa výhľadom na okolitú krajinu a pozrieť si aspoň niektoré z tridsiatich kamenných sochárskych diel, ktoré sú rozmiestnené po celom meste. Popoludní môžete zájsť do mestského múzea, obchodov s kožušinami, tradičného klubu kajakárov, pozrieť si kostol, či jedinú fontánu v celej krajine, a pri poháriku si posedieť s miestnymi obyvateľmi.

Ubytovanie v hosteli.

Deňy 12: Igaliku a ľadovec Qoorooq

Plavba do Itillequ, kde necháme člny a pešo sa vydáme po Kráľovskej ceste do Igaliku. Navštívime pozostatky arcibiskupstva Gardar, dôležitej náboženskej pamiatky Vikingov. Po ceste do Qassiarsuku, absolvujeme exkurziu po fjorde Qoorooq a pozrieme si zrejme najkrajší ľadovec, aký môžete vidieť na juhu Grónska. Budeme sa plaviť pomedzi kusy ľadu, až dovtedy, keď nám úplne znemožnia ďalší postup. Zažijete jedinečný pohľad na úlomky ľadovcov, ktoré budete mať na dosah ruky. Qassiarsuk je dedinská usadlosť s asi 40 obyvateľmi, ktorí sa venujú väčšinou poľnohospodárstvu. Dedinu postavili na mieste, kde kedysi stával Brattahlid, hlavné mesto Vikingov žijúcich na území Grónska.

Ubytovanie v hosteli.

Deň 13: Tasiusaq a Sermilik, “ Ľadovcová zátoka ”

Pešo navštívime farmu Tasiusaq, kde v pozoruhodnej izolácii žije sedem ľudí. Ich usadlosť sa nachádza pri fjorde Sermilik, ktorý je takmer nepretržite blokovaný úlomkami ľadovca Eqaloruutsit. Môžete si vybrať, či vás viac zaujme výlov arktických lososov alebo sa radšej vyberiete na prechádzku po okolí.

Ponuka : Fakultatívny výlet na kajaku do “Ľadovcovej zátoky ”

Dvojhodinový kajakový výlet na mori vhodný aj pre tých, ktorí nemajú s plavbou na kajaku žiadne skúsenosti. Budete sa plaviť v bezprostrednej blízkosti plávajúcich ľadovcov na jednom z najbezpečnejších fjordov v celom Grónsku a pod dohľadom skúseného inštruktora.

Po ceste naspäť sa môžeme zastaviť v Qassiarsuku, bývalom Brattahlide, kde sa na začiatku osídľovania Grónska Vikingami v roku 985 usadil Erik Červený.

Ubytovanie v hosteli v Tasiusaqu alebo Qassiarsuku.

Deň 14: Údolie kvetov a ľadovec

Na člne sa preplavíme do Narsarsuaqu, potom sa prejdeme Údolím kvetov a obzrieme si tento nádherný prírodný útvar, ktorý vznikol pri ústupe ľadovcov. Procesom sedimentácie tu vznikli vhodné podmienky pre bujnenie vegetácie, vďaka čomu tu rastie plno kvetov. Na konci našej cesty sa nám naskytne výhľad na ľadovec Kiattut a okolitú krajinu, pláne pokryté ľadom s vystupujúcimi nunatakmi.

Návšteva Údolia kvetov je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v celom Grónsku.

Večerné posedenie na rozlúčku a večera pozostávajúca z typických grónskych jedál: veľrybieho, tulenieho a sobieho mäsa, ochutnáte mattak…

Ubytovanie v hosteli.

Deň 15: Reykjavik/Kodaň

Presun do Narsarsuaqu. Prehliadka mesta a návšteva miestneho múzea.

Let Narsarsuaq-Reykjavik (letisko pre vnútroštátne lety) alebo odlet do Kodane.

POZNÁMKA: Tento program je výhradným produktom organizácie Tasermiut, South Greenland Expeditions. Každá časť nášho programu vám ponúka dobrodružstvo a radosť z objavovania. Presný plán jednotlivých častí programu môže prebiehať tak, ako je to uvedené vyššie, alebo v inom poradí, v závislosti od poveternostných podmienok.

Denný plán môže byť nutné prispôsobiť aktuálnym podmienkam v dôsledku čoho niekedy nebude presne zodpovedať vyššie uvedenému.

V rámci niektorých turnusov strávia návštevníci prvú noc v hosteli Leif Eriksson a nie v tábore Qaleraliq.

Ubytovanie


Tábory

Tábor pri ľadovci Qaleraliq

Tábor Qaleraliq je miesto, ktoré dýcha nedotknutou panenskou prírodou, kde neuvidíte žiadnu stavbu. Je to miesto uprostred čistej prírody, ktorú sa usilujeme zachovať čistou aj po našom odchode na konci sezóny. Ponúka základný komfort tak, aby sme vám umožnili pobyt na jednom z najkrajších miest Južného Grónska. V tábore sa nachádza veľká spoločná Domo jedáleň, Domo kuchyňa s plynovým varičom a základným vybavením, vďaka ktorému sa tu môžete naraňajkovať a navečerať.

Ubytovanie je v pohodlných Domo miestnostiach s dvomi poschodovými posteľami so spacími vakmi, kde sa môžu vyspať štyria ľudia. Prenosné suché toalety.

Tábor Tasermiut

Tábor Tasermiut so základným vybavením leží priamo pod najkrajšími horami Južného Grónska - Ulamertorssuaq, Nalumasortoq a Ketil. Pozostáva z dvoch Domo stanov, ktoré slúžia ako kuchyňa a jedáleň. Prespáva sa v bežných dvojmiestnych stanoch vybavených karimatkami, nie v Domo stanoch ako v tábore Qaleraliq.

Tábor Uunartoq

Ubytovanie v tábore Uunartoq zabezpečujú bežné dvojmiestne stany. Ako kuchyňa slúži stan typu Tipi, ktorý si musí každá skupina rozložiť sama.

Tábor Kuusuaq

Ubytovanie v tábore Kuusuaq zabezpečujú bežné dvojmiestne stany. Ako kuchyňa slúži stan typu Tipi, ktorý si musí každá skupina rozložiť sama.

Hostely

Pri pobyte v meste Qassiarsuk prespávame v hosteli Leif Eriksson Hostel neďaleko známeho pamätníka Vikingských námorníkov. Je to veľmi útulné a čisté zariadenie s veľkou terasou, z ktorej je výhľad na fjord. Izby sú viaclôžkové, toalety a sprchy spoločné. Na spanie použijeme spacie vaky. V prípade záujmu sa môžete ubytovať aj v inom miestnom hosteli.

Pri pobyte v meste Tasiusaq si určite užijete noc v útulnom hosteli, ktorý je súčasťou farmárskej usadlosti obývanej siedmymi ľuďmi. Izby sú štvorposteľové, sociálne zariadenia spoločné. Prenosné suché toalety. Terasa s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Spí sa v spacích vakoch.

Hosteli v Narsaqu, Qaqortoqu a Nanortaliku majú porovnateľný štandard.Slávnostná večera

Na záver pobytu vás pozývame na tradičnú grónsku hostinu, na ktorej sa podáva varené a sušené tulenie mäso a tuk, dusené veľrybie mäso, surové veľrybie mäso, sobie mäso, údený halibut, sušené mäso tresky a ryby anmmassat,…

Počas bežných dní však budeme podávať jedlá o čosi menej náročné na prípravu:

Raňajky: káva, čaj, iné teplé nápoje, kakao, sušené mlieko, sušienky, chlieb, džem, müsli a cereálie.

Suché obedy: chlieb, syr, chorizo klobása, saláma, šunka, paštéta z husacej pečienky foie-gras, čokoláda, oriešky, sušienky, polievka, horúci čaj…

Večera: jedlo pripravené v tábore. Ryža, cestoviny, ryby, zemiaky, mäso, údeniny, slanina, chorizo klobása, tuniak, chobotnica…

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.