KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Dánsko a južné Nórsko  


Zájazdy / Dánsko a južné Nórsko

Nechajte sa okúzliť krajinou lega, Andersena a zábavy. Krajinou, ako stvorenou pre milovníkov histórie a rozprávok. Objavíte unikátne pieskové pláže lemujúce pobrežie Dánska a južného Nórka, výnimočné prístavné mestá, staré majáky a vychutnáte si jedinečný pohľad na nórsky fjord z jedného z najkrajších skalných útesov na svete – Preikestolen, nazývaný aj Kazateľnica.

Dní

12

Cena na osobu od

795 €


Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 22. 07. - 02. 08. 2018 795 €

Country manager


Michal Kovačic

michal.kovacic@koge.sk
0905 137 177

O mne

V cene je zahrnuté


 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom, poplatky za morské i vnútrozemské trajekty počas celého pobytu
 • 9 x ubytovanie v chatkách v kempoch a v hosteloch v Dánsku
 • Nórsku a Švédsku, 9 x polpenzia
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku
 • služby sprievodcov cestovnej kancelárie KOGE
 • bedeker CK KOGE o Dánsku a Nórsku a navštívených destináciách
 • expedičné KOGE tričko
 • DPH (CK KOGE - cestovanie s geografmi je platcom DPH)

Cena nezahŕňa


 • vstup do zábavného parku Legoland
 • vstupy do múzeí
 • cestovné poistenie


1.a 2. deň:

Odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách. Nočný tranzit cez Českú republiku, Poľsko a Nemecko, v dopoludňajších hodinách príchod do Berlína – prehliadka najväčších atrakcií Berlína – Brandenburskej brány, Reichstagu, Alexanderplatz, Pergamonského múzea, Humboldtovej univerzity, svetoznámej ulice Unter den Linden, Check-pointu Charlie, East Side Gallery, Postdamer Platz a mnohých iných. V popoludňajších hodinách pokračovanie cesty do Dánska.

3.deň:

Fyn je ostrov, ktorý oddeľuje Juttland od Sjællandu, ktorý je povestný svojimi scenériami a prezývkou „záhrada Dánska“, pretože sa tu vypestuje väčšina ovocia a zeleniny v krajine. Terén na severe prechádza pozvoľna do rovinatých mokradí, zatiaľ čo juh je viac kopcovitý. Odense – tretie najväčšie mesto Dánska, jedno z najstarších miest Dánska (založené v roku 988), rodisko slávneho spisovateľa, básnika a rozpravkára Hansa Christiana Andersena, rodný dom a múzeum, zoologická záhrada a Juhodánska univerzita, najmenší obchodný dom IKEA na svete. Prístav Nyborg s mostom medzi Fynom a Sjælandom.

4.deň:

Billund, mesto LEGA – je mestečko v centrálnej časti polostrova (8.000 obyvateľov) s najväčšou atrakciou, zábavným parkom Legoland. Legoland bol postavený v roku 1968 a ročne privíta milióny návštevníkov. Medzi najväčšie atrakcie patria Lego Miniland (stavby z lega charakterizujúce jednotlivé časti Dánska), Divoký západ (s prírodou i zvieratami z kociek lega a s 14 m vysokou sochou indiána), Svet pirátov (pirátska loď a piráti v životnej veľkosti), Rytieri s hradom (veľký hrad s obrovskou dračou horskou dráhou), kino, krajina ľadových medveďov a pod.

5. deň:

Západné pobrežie Jutského polostrova – pokojné morské zátoky a duny s dlhými a širokými plážami, možnosť kúpania. Cesta po západnom pobreží Jutska je jednou z najzaujímavejších a najunikátnejších scenérií severnej Európy s veľmi atraktívnymi pieskovými kosami a viacerými malebnými majákmi. Mestečko Esbjerg, ktoré je pobrežnou základňou pre naftárov ťažiacich ropu v dánskom sektore severomorských nálezísk a tiež najväčším dánskym prístavom pre morský rybolov. Najkrajšie výhľady sú zo starej zrekonštruovanej vodárenskej veže – zaujímavé je Morské a rybárske múzeum – morské akvárium a tulenárium (kŕmenie tuleňov), ako aj oproti stojace a do mora sa dívajúce 4 gigantické biele sochy. Århus – druhé najväčšie mesto Dánska (250-tisíc obyvateľov), významný námorný prístav a hospodárske a kultúrne stredisko Jutska, sídlo druhej najväčšej dánskej univerzity, Katedrála sv. Klimenta (Domkirke), druhá najväčšia katedrála v severnej Európe s interiérom bohato zdobeným freskami z rokov 1480 až 1535, Radnica so 60 m vysokou vyhliadkovou vežou so zvonkohrou, Skanzen Den gamle By („Staré mesto“), ktorý zahŕňa mestské domy zo 16. až 19.storočia, ktoré boli zhromaždené z rôznych častí Dánska. „Staré mesto“ je celé situované v unikátnom Botanickom parku, kde možno obdivovať najznámejšie rastliny a stromy z celého sveta v jednotlivých pavilónoch podľa jednotlivých kontinentov a svetadielov.

6.deň:

Prejazd cez strednú časť Jutského polostrova, cez štvrté najväčšie mesto v Dánsku – Aalborg. Plavba trajektom z dánskeho Hirtshals do nórskeho mesta Kristiansand. V najstaršej časti mesta sa nachádza niekoľko blokov tradičných bielych nórskych drevených domčekov z 18. a 19. storočia. Za návštevu stojí tradičný rybí trh s bohatým výberom čerstvých morských rýb a plodov. V meste sa nachádza aj najväčšia ZOO Nórska. Chovajú sa tu tradičné nórske druhy zvierat, ale i exotické.

7. deň:

V tomto južnom regióne sa ponúkajú prekrásne výhľady do širokého okolia s pieskovými plážami a romantickými ostrovčekmi. Nachádza sa tu niekoľko pôsobivých starých majákov a malých dediniek. Håelva a rieka Hå sa nachádza južne od Stavangeru. Zastavíme sa neďaleko miesta, kde sa vlieva do mora a prejdeme sa k majáku Obrestadfyr. Okolie Stavangeru je taktiež posiate krásnymi plážami. Hneď jedna z nich leží neďaleko letiska Sola. Pláž Solastrand je najnavštevovanejšia v okolí. Asi 20 km južnejšie sa nachádza pláž Borestrand. Stavanger je tretie najväčšie mesto v Nórsku obklopené najkrajšími nórskymi fjordami. Priamo v centre mesta sa nachádza jedna z najstarších katedrál v Nórsku, pochádzajúca z 12.storočia. Centrum mesta tvorí časť „Starý Stavanger“. Úzke uličky starého mesta lemujú drevené domčeky z 18. a 19.storočia, ktoré sú chránené ako súčasť kultúrneho dedičstva. Veľmi pôsobivé je súsošie Meče v skale. Tri obrovské meče, zabodnuté do pevnej skaly. Socha je situovaná na významom mieste, kde v roku 872 niekdajší kráľ Harald I. Krásnovlasý vyhral veľkú bitku. Práve na jej základe sa mu podarilo zjednotiť Nórsko. Môžeme navštíviť aj ďalšie zaujímavé pamätihodnosti v meste, múzeá s rôznorodou tématikou (ropné, archeologické či námorné), botanickú záhradu a ďalšie.

8.deň:

Preikestolen – skala s vyhliadkou nazývaná aj „Kazateľnica“, ktorá leží 604 m nad morom. Jedna z najkrajších vyhliadok na svete leží nad fjordom Lysefjorden. Táto podmanivá vyhliadková plošina poskytuje bezchybný výhľad do diaľky a je jednou z najvýznamnejších a najnavštevovanejších prírodných lokalít samotného Nórska. Mýty a povesti hovoria o tom, že výnimočnosť tohto miesta bola predurčená na náboženské obrady. Samotná trasa na vyhliadku 3,8 km trvá približne 2 hodiny. Výstup na tento útes je nezabudnuteľným zážitkom. K najkrajším fjordom v Nórsku patrí Lysefjord. V preklade znamená svetlý fjord, pričom tento názov získal vďaka svetlým žulovým skalám, ktoré ho lemujú. Na dĺžku meria až 42 kilometrov a bralá nad ním niekedy merajú až 1 000 metrov.

9. deň:

Oslo – hlavné mesto Nórska. Polostrov Bygdoy – najznámejšie nórske múzeá venované velikánom nórskej histórie – Kon-Tiki, múzeum Fram, múzeum vikingských lodí, Národné múzeum ...) . Najznámejší mestský park v Oslo – park Gustava Vigelanda , najväčšieho nórskeho sochára, diela ktorého tvoria výzdobu tohto úžasného a mystického miesta. Medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti a zaujímavosti hlavného mesta Oslo patria: mestská pevnosť Akershus, mestská radnica Radhus, záhrady kráľovského paláca, Národné divadlo, budovaUniverzity Oslo, pešia zóna Karl Johans Gate, najznámejšia hlavná ulica Nórska, moderná štvrť s funkcionalistickou high tech architektúrouAkker Brygge, dominanta Oslo – budova Opery. Presun juhozápadným pobrežím Švédska so zastávkou na hraniciach medzi Švédskom a Nórskom – prvý severský fjordSvinesund, cez Göteborg až k Malmö.

10.deň:

Prejdeme cez Øresundský most – most medzi dánskou Kodaňou a švédskym Malmö, najdlhší most na svete. Ostrov Sjælland. Roskilde – prvé hlavné mesto Dánska s významnou katedrálou (UNESCO). Frederiksborg Slot – veľkolepý kráľovský zámok. Kronborg Slot (UNESCO) – Hamletov „hrad Elsinor“ – Veľká sála, Kráľova komnata, kobky so sochou vikingského náčelníka Holgera Dánskeho. Mestečko Helsingor.

11.deň:

KODAŇ – celodenná prehliadka hlavného mesta Dánska. Okružná plavba po mestských kanáloch, kráľovský palác Amalienborg, socha Malá morská víla, Radnica poblíž Tivoli,Charlottenborg – palác kráľovskej rodiny,Dansk Design Center, Kastellet, Nationalmuseet, Carlsberg Glyptotek – múzeum s kolekciou gréckych, egyptských, etruských a rímskych sôch. Uvidíme aj známyKanál Nyhavn, zábavný parkTivoli, Zoologisk Have – národná zoologická záhrada, Christiania - 0,32 km2 slobodného územia s vlastným štatútom a pravidlami. Večer trajekt Gedser – Rostock.

12.deň:

Celodenná cesta na Slovensko, príchod v popoludňajších hodinách.

Ubytovanie


Ubytovanie v Dánsku a južnom Nórsku je zabezpečené v kempoch s chatkami. Kempy sú umiestené v pekných prírodných lokalitách. Chatky sú pre 4 osoby. V každej chatke sa nachádzajú 4 postele (väčšinou 2 poschodové), základné vybavenie ako stôl, stoličky a v niektorých kempoch je k dispozícii v chatkách i základné kuchynské vybavenie a chladnička. Sociálne zariadenie (WC a sprchy) sú spoločné a taktiež je v mnohých kempoch k dispozícii za poplatok aj práčka a sušička.

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.