KOGE | Cestovanie s geografmi
Menu

Škótsko  


Zájazdy / Škótsko

Jedenásť neopakovateľných dní v krajine legiend, mýtov, rozprávok a románov. Ochutnáme skvelú whiskey a možno uvidíme aj Lochnesskú príšeru.

First moment zľava 15% z ceny v prípade preukázanej úhrady sumy 803,25 eur do 30.09.2018.

Bežná cena zájazdu je 945 eur.

Dní

11

Cena na osobu od

803 €Prvý deň

Vo večerný hodinách odchod z nástupných miest na severe Slovenska. Nočný prejazd cez Česko, Poľsko a Nemecko do holandského Amsterdamu.

Druhý deň:

Tento deň budeme mať možnosť prezrieť si najznámejšie pamiatky v Amsterdame. Fakultatívne sa budeme môcť plaviť po jednom z kanálov. Podvečer sa nalodíme na trajekt do Newcastle upon Tyne,

Tretí deň:

Po vylodení sa na Britských ostrovoch sa presunieme do múzea Segedunum na ruinách rovnomennej rímskej pevnosti, ktorá bola najvýchodnejšou súčasťou Hadriánovho valu.

Nasledovať bude cesta po východnom pobreží do hlavného mesta Škótska, doEdinburghu. Tu budeme mať možnosť spoločne si prezrieť hrad, na ktorom sídlili škótsky králi a dnes sú tu vystavené škótske korunovačné klenoty. Počas voľného programu budeme mať možnosť prezrieť si hlavnú turistickú ulicu Royal Mile,Národné múzeum, Národnú galériu alebo palác Holyrood, ktorí v letených mesiacoch navštevuje Jej veličenstvo kráľovná Alžbeta II. s rodinou.

Od paláca vystúpime na mestskú akropolu Calton hill s anticky vyzerajúcimi monumentami, vďaka ktorým sa Edinburgh nazýva aj Atény severu. Z Calton hill sa okrem Starého mesta môžeme pokochať aj výhľadom na prístavnú štvrť Leith, v ktorej sa natáčal film Trainspotting a na ústie rieky Forth (Firth of Forth). Z vyhliadky zídeme ku soche Sherlocka Holmesa, ktorá stojí pred rodným domom jeho autora, sira Arthura Connana Doylea.

Vo večerných hodinách sa autobusom presunieme do historického mesta Stirling, kde budeme niekoľko dní ubytovaní.

Štvrtý deň:

Po dlhej ceste nám určite dobre padne celý deň mimo autobusu. Hneď po raňajkách vyrazíme na kopec, na ktorom je postavenýmonument škótskeho národného hrdinu Williama Wallacea. Vo vysokej veži nájdeme miestnosť s bustami významných Škótov, rovnako ako aj prezentáciu škótskych dejín a meč Williama Wallacea. Z vyhliadkovej plošiny na vrchu monumentu sa budeme môcť zadívať na meandre rieky Forth, na mesto Stirling, na vulkanické Ochill hills ako aj na predhoria Škótskej vysočiny (Highlands).

Z monumentu sa prejdeme na hrad Stirling, kde sú rekonštruované kráľovské komnaty. Po prehliadke hradu budeme mať čas na prezretie si starého mesta.

Pokračovať budeme do hradu Doune, ktorý sa preslávil vďaka filmu Monty Python a Svätý grál, ale aj seriálom Hra o tróny a Cudzinka (Outlander). Navštívime aj gotickú katedrálu v neďalekom Dunblane. V nej mal svadbu slávny škótsky tenista Andy Murray.

Večer nás areáli internátu bude čakaťskupina historického šermu, ktorá nám porozpráva nielen o tradičnom škótskom odeve plaid, ktorý si budeme môcť vyskúšať, ale aj o zvykoch. Budeme mať dosť času odfotiť sa s bojovníkmi a povypytovať sa ich na reálie Škótska. Možno si vyskúšame aj tradičný škótsky tanec.

Piaty deň:

Ráno sa prevezieme do starobylého univerzitného mestečka Saint Andrews. Tu navštívime ruiny kardinálovho hradu a obrovskej katedrály. Počas voľného programu sa budeme môcť prejsť campusom najstaršej univerzity v Škótsku. Tu študovali geografiu aj britskí princovia William a Harry. V úzkych uličkách mesta, alebo na pláži sa možno prechádzali aj William a jeho manželka Kate. Rovnako sa budeme môcť prejsť po najstaršom golfovom greene, pretože túto hru vynašli práve v Saint Andrews.

Popoludní sa prevezieme do mesta Dunfermilne, kde je v miestnom opátstve pochovaný kráľ Robert the Bruce a iní škótski panovníci.

Cestou do Strilingu sa zastavíme aj v South Queensferry, kde sa budeme môcť odfotiť ikonické mosty cez rieku Forth.

Posledným zastávkami tohto dňa budú gigantické skulptúry konských hlávKelpies a technická rarita – výťah pre lode Falkir Wheel.

Šiesty deň:

Tento deň budeme venovať najväčšiemu mestu v Škótsku –Glasgow. Ráno si najskôr prezrieme gotickúkatedrálu sv. Munga. Vystúpime aj Nekropolu, ktorá sa rozkladá na najvyššom bode mesta. Tu sa od sochy reformátora Johna Knoxa budeme môcť pozrieť na kupeckú časť mesta, ktorou sa neskôr prejdeme.

Autobusom sa prevezieme do západnej časti mesta, kde najskôr navštívime prestížnu Univerzitu v Glasgow, ktorá bol centrom škótskeho osvietenstva. V areáli campusu sa nachádza múzeum zostavené zo súkromných zbierok osvieteného mecenáša Williama Huntera. Múzeum ukrýva geografickú lahôdku v podobe Mapy celého sveta zo 17. storočia v čínštine.

Z univerzity zídeme do Múzea a galérie Kelvingrove, kde okrem iných exponátov budeme mať možnosť obdivovať aj originál obrazu Krista svätého Jána z Kríža od Salvadora Dalího.

Deň ukončíme v technickom múzeu Riverside na brehu rieky Clyde. Na rieke je tu zakotvená loď Glenlee, ktorú môžeme tiež navštíviť. Z jej paluby, ale aj z nábrežia pri múzeu sa môžeme pozrieť na staré doky ale aj na modernú koncertnú halu, alebo na sídlo škótskej BBC.

Siedmy deň:

Ráno sa vydáme na cestu cez Škótsku vysočinu ku najslávnejšiemu jazeru Škótska – Ness. Použijeme cestu cez údolie Glen Coe. Tu sa týčia skaly nad miestom, kde bol konci 17. storočia zmasakrovaný klan MacDonaldovcov. Táto smutná udalosť sa stala predlohou pre Krvavú svadbu z Hry o tróny od G. R. R. Martina. Pri týchto skalách zastaneme na jednej z vyhliadkových terás a budeme mať možnosť odfotografovať si ich.

Cestou k Loch Ness sa zastavíme na jeho juhozápadnom okraji vo Fort Augustus, ked si prezrieme aj plavebné komory na Caledonskom prieplave. Na chvíľu sa pristavíme aj pri riečnych kaskádach pri osade Invermortinson, ktoré pretína historický most.

Na Loch Ness sa nachádza hrad Urquarth, z ktorého ruín sa môžeme pokúsiť uloviť príšeru Nessie aspoň fotoaparátom. Neďaleko hradu sa zastavíme v obrovskom obchode so suvenírmi, v ktorom si každý určite nájde ten správny spomienkový predmet či darček.

Navštívime aj pevnosť Fort George, ktorá bola postavená po bitke v neďalekých močiaroch Culloden, kde boli porazené škótske klany vedené princom Charlesom Eduardom Stuartom, známym aj ako Bonnie Prince Charlie. Z hradieb pevnosti, ktorá stále slúži svojmu pôvodnému účelu môžeme pri troche šťastia pozorovať delfíny a iné morské živočíchy loviace ryby vo vodách Moray Firth – ústia rieky Moray.

Prenocujeme v hosteli v Great Glen.

Ôsmy deň:

V tento deň navštívime turisticky najkrajší ostrov Škótska, Isle of Skye. Cestou k nemu sa zastavíme pri fotogenickom hrade Eilean Donan, ktorý sa preslávil z filmov o Jamesovi Bondovi, Highlanderovi a iných.

Mostom cez morskú úžinu prejdeme na samotný ostrov, kde sa najskôr zastavíme pri kamennom moste v Sligachan.

Budeme pokračovať autobusom do hlavné mesto ostrova, Portree, kde si pozrieme krásne farebné domy na prístavnom nábreží, budeme mať možnosť kúpiť si suveníry alebo sa prejsť po útesoch nad prístavom.

Ďalej budeme pokračovať po západnom pobreží ostrova ku vodopádu, ktorý sa rúti z čadičovej skaly Kilt rock. Na vyhliadke pri vodopáde sa otočíme smerom na juh a cestou späť sa zastavíme na prechádzku ku skalným ihlám Old Man of Storr.

Deviaty deň:

Tento deň si prídu na svoje milovníci turistiky. Záujemcov o výstup na najvyšší vrch Veľkej Británie, Ben Nevis (1 346 m n.m.), najskôr odvezieme do Glen Nevis, kde budú môcť začať svoju celodňovú túru.

So zvyškom skupiny sa prevezieme ku údolnej stanici kabínkovej lanovky do centra zimných športov Nevis Range. Ak nám bude nevyspytateľné počasie na západnom pobreží Škótska priať, tak sa nám naskytnú výhľady na ostrovy Vnútorných Hebríd, Great Glen a scenérie Kaledónskej vysočiny.

Po návrate z vyhliadky sa prejdeme po prístavnom meste Fort William a budeme mať možnosť navštíviť tradičnú najstaršiu škótsku páliareň whisky a miestny hrad. Z mesta sa odvezieme do Glenfinnan, kde stojí železničný viadukt známy z filmov o Harry Potterovi ale aj pamätník na mieste, kde v roku 1745 odprisahali svoju vernosť klany do rúk následníka trónu Bonnie Prince Charlie.

Večer sa vrátime do Nevis Range, kde počkáme na skupinu turistov. Cestou do hostelu sa môžeme zastaviť aj pri pamätníku Commado Memorial – špeciálnych síl, ktoré tu počas druhej svetovej vojny cvičili.

Desiaty deň:

Ráno sa vrátime do Edinburghu, kde si prezrieme interiéry kráľovského paláca Holyrood.

Po prehliadke vyrazíme do Scottish Borders, kde zastavíme v mestečkuMelrose. Tu si pozrieme rozsiahle ruiny cisterciánskeho kláštora. Ten bol založený v 12. storočí a najvyšší predstavený rádu tu sídlil až do reformácie v roku 1609. V kláštore boli pochovaní niekoľkí škótski králi a srdce Roberta I. the Bruce. Obdivovať budeme nádhernú kamenársku výzdobu.

Neskôr po poludní sa presunieme do Newcastle, aby sme sa nalodili na nočný trajekt do Amsterdamu.

Jedenásty deň

Po vylodení sa v Holandsku nás čaká celodňová cesta na Slovensko, kam dorazíme vo večerných hodinách.

Turnusy


Číslo Termín Cena
1. 15. 07. - 26. 07. 2019 803 €
2. 03. 08. - 14. 08. 2019 803 €

Country manager


Jakub Bernadič

jakub.bernadic@koge.sk
+44 7864 788 727

O mne

V cene je zahrnuté


 • autobusová doprava klimatizovaným autobusom
 • trajekt Amsterdam - Newcastle upon Tyne
 • a Newcastle upon Tyne – Amsterdam
 • 1 x vstup do pálenice
 • 8 x ubytovanie v hosteloch a na univerzitných internátoch a 2x na palube trajektu
 • 8 x raňajky
 • zákonné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku.
 • služby sprievodcu cestovnej kancelárie KOGE
 • bedeker CK KOGE o Škótsku a navštívených destináciách
 • expedičné tričko CK KOGE – cestovanie s geografmi
 • DPH (CK KOGE-cestovanie s geografmi je platcom DPH)
 • poistenie storna zájazdu v prípade neúčasti klienta na zájazde z akéhokoľvek dôvodu pokrývajúce 100% zaplatenej sumy

Fakultatívne výlety a služby


 • vstupy na hrady a do palácov (Explorer pass)
 • vstupy do ďalších páleníc

Cena nezahŕňa


 • vstupy na hrady a do palácov (Explorer pass)
 • vstupy do ďalších páleníc
 • príplatok za večere 95 EUR/osoba
 • cestovné poistenie

Ubytovanie


Ubytovanie je zabezpečené na vysokoškolskom internáte v John Forty´s Court - Stirling University, na vysokoškolskom internáte. Ubytovanie sa nachádza 1,5 km od univerzity a blízko centra mesta Stirling. Ubytovanie je v bytoch, ktoré pozostávajú zo 7 jednolôžkových izieb. Každý byt má jednu kúpeľňu a obývačku s kuchyňou vybavenú kuchynským riadom. Päť minút chôdze od internátu sa nachádza supermarket s potravinami.

Druhé ubytovanie je zabezpečené v hosteli v Great Glen

Z. Š. | destinácia Nórsko

Poznávací zájazd bol naozaj obsiahly a ukázal nám v rámci časových možností to najlepšie z krajiny. Prešli sme vraj 5700 km, čo je obdivuhodné! Cena – kvalita – služby boli výborné!

A. F. | destinácia Island - Severozápad

Páčilo sa mi, že celý zájazd bol zameraný na spoznávanie prírody, zakomponované túry boli zvládnuteľné aj pre neturistov a vybrané destinácie predčili moje očakávania. Sprievodkyňa nás informovala nielen o histórii, prírode a kultúre, ale doplnila rôzne pikošky, legendy a spol., ktoré si častokrát človek skôr zapamätá aj do budúcna ;-) vo všetkých ubytovaniach som sa cítila veľmi príjemne, všade bolo čisto, sociálne zariadenia boli na vysokej úrovni.

P. M. | destinácia Nórsko

Som rad, že som mohol byť Vašim zákazníkom. Celé to bolo pekné a máme spomienky na ktoré budeme s radosťou spomínať.

V. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Moje predstavy a očakávania z pobytu na Korzike sa naplnili a z hľadiska tematického a odborného zamerania pobytu by som nič nemenila. Perfektná kuchyňa i služby šoférov, možnosť výberu programu pre každého účastníka, ubytovanie bez pripomienok.

J. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Snaha maximálne vyjsť účastníkom v ústrety čo sa týkalo ich požiadaviek a aj aby sa cítili čo možno najlepšie. Sprievodcovia boli milí a výklad bol dostačujúci. Výlet loďou v Bonifáciu bol super. Cena vrátane výletov bola v pohode.

M. B. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Odborné zameranie bolo na vysokej úrovni, veľa sme sa dozvedeli z histórie aj súčastnosti Korziky. Program bol dobre zorganizovaný. Naša pláž bola veľmi pekná, kľudná a blízko ubytovania. Dovolenka bola vydarená a som veľmi rada, že som videla tak krásny ostrov.

E. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Pohodová dovolenková atmosféra, žiadne naháňačky, ústretovosť organizátora k požiadavkám klientov, vhodná štruktúra zájazdov - mesto-pamiatky / príroda-turistika.

F. P. | destinácia Nórsko

Myslím si, že toto je to čo by mal každý geograf, ekológ resp. prírodovedec absolvovať, aby reálne videl tú diverzitu krajiny o ktorej sa učí.

A. N. | destinácia Škótsko

Program zájazdu bol bohatý a širokospektrálny. Navštívené destinácie boli zaujímavé ako sa povie "z každého rožka troška" :-)

J. Š. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť stáleho ubytovania na jednom mieste v peknom prostredí, pohodoví vodiči po odbornej aj súkromnej stránke, pestrý a vždy studený sortiment „Bus ponuky“. Pestrý jedálniček upravený k prostrediu Stredomoria s možnosťou výberu stravy (vegetariáni, bezmäsití a iné. ) Dostatočné množstvá stravy.

L. D. | destinácia Škótsko

Výber navštívených destinácií bol výborný, videli sme všetky regióny, kde sme sa mohli dostať, poznávali sme krajinu, jej minulosť i súčasnosť, obyvateľov a ich kultúru... výsledkom, aspoň u mňa, je komplexný obraz krajiny - nemusí sa podariť pri každom poznávacom zájazde, tu sa to podarilo. Veľmi si cením i vystúpenie kiltového súboru - nielen zaujímavé ukážky a rozprávanie o zbraniach, obliekanie kiltov a tanec ale i rozhovor o ich súčasnom živote. Myslím, že priblíženie sa domácim danej krajiny je ďalší rozmer poznávania.

L. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah výborný. Veľmi oceňujeme že na zozname sa ocitli aj zaujímavé miesta, ktoré nie sú bežne turisticky navštevované (skryté kúpele, sušenie rýb, jaskyňa a pod.). Veľa nenáročnej turistiky - veľmi fajn lebo na vlastných nohách toho človek najviac vidí. Oceňujeme aj možnosť intenzívne sa kúpať v rôznych domácich zariadeniach. V kombinácii s turistikou veľmi vhodné.

P. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Zájazd na Korziku sa mi veľmi páčil, odniesol som si veľa krásnych zážitkov a videl veľa krásnych miest. Ubytovanie bolo dobré, čisté a blízko mora, čo obzvlášť oceňujem, že po návrate z výletu (exkurzie) sme to mali do mora "na skok" Pre mňa bol asi najväčší klad, že som opäť spoznal ďalšiu krajinu, kde som ešte nebol a že som v relatívne krátkom čase toho stihol vidieť dosť veľa a popri tom aj dostatočne zrelaxovať.

M. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Niekoľko nádherných dní na prekrásnom ostrove so všetkou starostlivosťou a dobrým zabezpečením. Sprievodcovia boli skvelí, pri každej ceste bol aj zaujímavý výklad a nestratili sme sa, tak nás sprevádzali asi výborne ! Myslím si, že v cestovke KOGE to robia ľudia, ktorých to baví, ktorým sa to páči a potom aj ten výsledok je veľmi dobrý.

A. Č. | destinácia Island - Severozápad

Obsah zaujímavý, vhodne a citlivo volený, v závislosti od počasia, situácie. Veľa nových a zaujímavých informácií; história aj súčasnosť – vyvážené.

M. L. | destinácia Nórsko

Program veľmi dobrý, pestrý a hustý. Veľmi dobrý a zaujímavý výklad. Zachovajte si expedičný charakter.

E. Č. | destinácia Nórsko

Mali sme možnosť poznať rôznorodosť a krásu nórskej krajiny, myslim, že destinácie boli vybrané veľmi vhodne, tak, aby sme videli najkrajšie a najcharakteristickejšie miesta. Za tých 13 dní sme videli naozaj veľa. Pre nás najväčším zážitkom bol výlet k ľadovcu a k jazeru Gjende a túra na Bessegen.

I. T. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Možnosť poznať niekoľko podôb krajiny a kombináciu poznávania, turistiky a oddychu pri mori. Odborné vyznenie bolo na požadovanej úrovni. Výber destinácie a sprievodkyne patril tiež medzi šťastné voľby. Organizačne výborne zvládnuté. Potešil ma aj bedeker, ktorý sme obdržali.

D. L. | destinácia Nórsko

Prvé 2 dni sme mali obavy, či zájazd nie je typicky komerčný. Našťastie sme sa mýlili a boli sme nadšení krajinou, výberom destinácií, skúsenosťou sprievodcov, vtipným výkladom, šoférmi, kuchárom a skvelými spolucestujúcimi. Úžasná nezabudnuteľná dovolenka. Len by sme ešte po nej potrebovali 4 dni ležať na pláži :).

J. H. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol vynikajúci, bol aj pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí obľubujú históriu a svoje si tam našli aj tí, ktorí sa len radi venujú slneniu a plávaniu.

R. L. | destinácia Island - Juhozápad

Obsah zájazdu ma prekvapil svojou bohatosťou a pestrosťou,páčilo sa mi že boli vybrané aj miesta,ktoré neboli preplnené turistami a pritom boli čarovné. Vysoká profesionalita sprievodcu, šoféra, kuchára, ktorí nám svojou empatiou spríjemňovali celý pobyt, výborne "vyskladaný" program zájazdu bez zbytočných prestojov ako aj dostatok voľného času pre vlastný oddych. A samozrejme úžasná destinácia, ktorú sme navštívili.

P. K. | destinácia Pobaltie

Bohatý program, množstvo a pestrosť navštívených miest a atrakcií, výborné počasie. Pobaltie bolo jednou z destinácií, ktoré som chcel navštíviť (dúfam, že sa sem ešte niekedy vrátim). Program zájazdu bol pestrý a obsahoval prírodné, kultúrne aj historické pamiatky a zaujímavosti Pobaltia. Úroveň ubytovania bola dobrá. Ponúkané menu bolo výborné. Veľmi pekný zájazd, z ktorého si odnášam množstvo krásnych zážitkov.

M. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Najväčšie klady boli pestré dni, striedanie turistiky a miest, zastávky na krásnych plážach, trpezliví a ochotní sprievodcovia a tiež priateľskí účastníci zájazdu s veľkým záujmom o vedomosti a cestovanie. Zájazd bol pre mňa úplne ideálny.

J. J. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Poznávací zájazd sa mi veľmi páčil, zameranie aj výber destinácii splnil moje očakávania. Odborné zameranie aj jeho vyznenie bolo podľa mojich predstáv.

K. M. | destinácia Škótsko

Akcia s tými originálnymi Škótmi bola perfektná. Za najväčšie pozitívum považujem to, že sa snažíte poskytnúť globálny pohľad na krajinu, mestá, prírodu, múzeá, atrakcie...

V. U. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bola naozaj dobre premyslený - na jednotku. Poznávanie sa striedalo s oddychom."Naši korzickí" šoféri boli skvelí, mali sme absolútny pocit bezpečia a to je prvoradé. Boli sme veľmi spokojné. Cestovali sme s KOGE prvý raz a už sa tešíme na ďalšiu cestu s vami.

T. K. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Mne sa páči individuálny prístup k ľuďom, že sa dá dohodnúť na rôznych veciach, zmene programu, že sa snažíte stále zlepšovať (a že sa aj zlepšujete).

P. M. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program bol výborný, kladne hodnotíme striedanie aktivít, hory-mestá-more. Doprava veľmi dobrá, ochota šoférov aj ich profesionalita v náročnom teréne, kladne hodnotím bohatý program a neštandardný osobný a priateľský prístup organizátorov zájazdu k zákazníkom.

M. L. | destinácia Nórsko

Zúčastnila som sa zájazdu do Nórska a bola som/a ešte to pretrváva/ nadšená! Zájazd splnil moje očakávanie a za danú cenu sme dostali odpovedajúce služby. Vysoko hodnotím obsahovú, odbornú stránku z hľadiska priemerného cestovateľa, videli sme toho veľmi veľa, dostali sme k tomu fundovaný výklad z histórie aj prírodnej scenérie. Nórsko je skutočne úžasné a určite to organizujte ďalej.

S. M. | destinácia Nórsko

Najväčším kladom celého zájazdu bolo, že sa podarilo do bodky splniť tematický a časový plán. Že v relatívne krátkom čase sme videli veľa pozoruhodných destinácií, úžasných prírodných scenérií, a že celkove nie veľmi prívetivé počasie bolo k nám vždy v pravý čas zhovievavé. Najdôležitejšia však bola perfektná príprava zájazdu, bohaté skúsenosti, odborný a obetavý prístup Vašich pracovníkov. A výsledok sa dostavil. Vďaka!

Z. W. | destinácia Korzika - Juhovýchod

Program poznávacieho zájazdu na Korzike bol dobre premyslený a zostavený tak, že ho skutočne mohli absolvovať všetky vekové kategórie, ktoré sa doma venujú aspoň trochu turistike a inému pohybu. Tematické zameranie bolo veľmi zaujímavé. Úroveň ubytovania bola vynikajúca!!! Prostredie krásne a spojené s priamym nádherným morom. Bola som veľmi milo prekvapená, aký pekný areál budeme na Korzike mať.v0.2 © Všetky práva vyhradené. Programoval a dizajnoval Adam Šánta, adam.santa@koge.sk, 2016
Obsah © KOGE - cestovanie s geografmi, Mostová 31, Ružomberok, 2016
 

interné stránky